Vyrovnal jsem sezónní maximum, smál se po dvougólovém večeru plzeňský Nedorost | Sportovní Plzeň

Vyrovnal jsem sezónní maximum, smál se po dvougólovém večeru plzeňský Nedorost

osm19. 3. 2019

Dva góly dal, na jeden přihrál. Plzeňský útočník Václav Nedorost pomohl vydatnou měrou svému týmu k drtivé výhře nad Olomoucí 8:1. Západočeši tak ve čtvrtfinálové sérii vedou 1:0.

Takový výsledek jste asi nečekal, co?
Samozřejmě, je to parádní první krok do série. Ale nic to neznamená. Je jedno, kolik vyhrajeme. Možná tak pro sebevědomí hráčů je to dobré.

Kdy vám bylo jasné, že už k vítězství dokráčíte? Po čtvrtém gólu?
Určitě, dát hned v první minutě třetí třetiny gól na 4:1? To nás dostalo na koně a je uzemnilo. Tam už bylo rozhodnuto.

Platnost vašeho prvního gólu posuzoval až videorozhodčí. Byl jste si jím jistý?
Oni snad neměli dostatek záběrů, já ale věděl, že to nebyla vysoká hůl.

Jak jste si užíval takový zápas?
Vyrovnal jsem sezónní maximum. Takže užíval. Každý hokejista má rád, když dá branku. A jsem rád, že jsem týmu pomohl.

Hned první zápas série také ukázal, že to bude o emocích..
Asi chtěli ukázat, že si nepřijeli jen zatrénovat, a že nás v úterý bude čekat jiný zápas. Vždy to tak bývá. Víme to a musíme hrát hlavně na začátku lépe, než dneska.

Říká se, že vysoká výhra nic neznamená. Opravdu to tak je?
My známe Olomouc, každý ví, jakým stylem se dostali do šestky. Prostě nám to tam napadalo. Když třeba dají gól oni, tak se pak proti nim těžko hraje.