Házenkářská akademie DHC Plzeň | Sportovní Plzeň

 

 

Regionální házenkářská akademie


Činnost regionální házenkářské akademie je zajišťována odděleně pro chlapeckou a dívčí složku na úrovni klubů Talent Plzeň a DHC Plzeň. Oba kluby však na řadě projektů úzce spolupracují.

Akademie DHC Plzeň

DHC Plzeň již více než 30 let vychovává mladé házenkářky. Klub úzce spolupracuje s 31. ZŠ, v jejímž areálu probíhá většina tréninků a házenkářky zde hrají svá domácí utkání.

DHC Plzeň je v rámci Českého svazu házené Sportovním střediskem mládeže pro žákovské kategorie a zároveň Regionálním klubovým centrem pro dorostenecké kategorie.

V klubu jsou zastoupeny všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po ženy. Nejmladší děvčata (2 – 3 roky) chodí cvičit 1x týdně na Kroužek Míček. Dále navazují v nejmladších kategoriích přípravky týmy Žiraf (2016 – 2017) a Sluníček (2014 – 2015) a Minižaček (2012 - 2013). Mladší a starší žačky absolvují kromě standardních tréninků i tréninkové minikempy, ale také herní konfrontace, ať už formou turnajů v Čechách nebo zahraničí.

V žákovských kategoriích dosahuje klub vynikajících výsledků. V sezóně 2021/22 se podařilo starším žačkám získal titul Mistr ČR, když v dlouhodobé části nepoznal tým hořkost porážky. Podobně suverénním způsobem došly pro titul mistryň republiky také mladší žačky, které zvítězily v Házenkářském desetiboji.

Mladší i starší dorostenky hrají nejvyšší soutěže (1. ligy). V každém z těchto týmů se připravuje řada reprezentantek.

Sportovní přípravu mládeže zajišťuje celkem 36 házenkářských trenérů, 3 kondiční trenéři a 4 fyzioterapeuti.

Od sezóny 2018/19 startují žen v mezinárodní MOL lize, ve které se potkávají s těmi nejlepšími týmy z Čech i Slovenska (Most, Slavia Praha, Duslo Šala, HC Stupava, Iuventa Mchalovce…). Zatím nejlepšího umístění dosáhly v sezoně 2021/22. Nejenže se poprvé v historii klubudokázaly probojovat do play-off, ale postoupily až do finále. V něm nestačily na suverénní Most. I tak je ale titul vicemistryň ČR nejlepším umístěním, které kdy ženy pro Plzeň vybojovaly.

DHC Plzeň spolupracuje s ostatními kluby v regionu. Družstvo žen je složeno z odchovankyň všech plzeňských klubů. Také v rámci dorosteneckých soutěží probíhá spolupráce formou hostování talentovaných hráček do DHC Plzeň a některých hráček DHC Plzeň do HK Slavia VŠ Plzeň i do HC Plzeň.

Klub organizuje celou řadu turnajů. Největší akcí, kterou klub pořádá, je Memoriál Karla Šulce www.memorialkarlasulce.cz. Největší turnaj pro nejmenší házenkářky přiláká do Plzně každým rokem několik tisíc návštěvníků. V roce 2022 se zúčastnilo 801 hráček ze 76 týmů (odehrály 340 utkání a padlo 5937 gólů).

Pro základní školy pořádá DHC Plzeň turnaj v miniházené Šnek Cup. Na něj přijíždí děti z celého Plzeňského kraje, aby si v závěru školního roku zahrály miniházenou.

Kromě házenkářských turnajů pořádá klub i celou řadu jiných akcí. Na jaře je to Jarní pochod. Mezi vánočními svátky to bývá Vánoční bruslení. Pro nejmenší děti připravuje na konci sezóny Míčkyádu a v prosinci Vánoční Míčkohraní.

Počet trenérů a hráčů k 24. 5. 2023
TrenérůHráček
36228

Více informací na www.dhcplzen.cz