Regionální plzeňská hokejová akademie - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Regionální házenkářská akademie


Činnost regionální házenkářské akademie je zajišťována odděleně pro chlapeckou a dívčí složku na úrovni klubů Talent Plzeň a DHC Plzeň. Oba kluby však na řadě projektů úzce spolupracují.


Akademie DHC Plzeň

DHC Plzeň již více než 30 let vychovává mladé házenkářky. Klub úzce spolupracuje s 31. ZŠ, v jejímž areálu probíhá většina tréninků a házenkářky zde hrají svá domácí utkání.


V klubu jsou zastoupeny všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po ženy. Nejmladší děvčata (2 – 3 roky) chodí cvičit 1x týdně na Kroužek Míček. Dále navazují týmy Berušek (2012 – 2013), Přípravky (2010 – 2011) a Minižaček (2008 – 2009). Mladší a starší žačky se připravují v rámci Regionálního házenkářského centra. Kromě standardních tréninků jsou pro ně připravovány tréninkové minikempy, ale také herní konfrontace, ať už formou turnajů v Čechách nebo zahraničí. Klub spolupracuje se špičkovým německým klubem HC Leipzig a v rámci česko-německé spolupráce mají možnost poznat Německo nejen po sportovní, ale i po kulturní stránce. Mladší i starší dorostenky hrají nejvyšší soutěže (1. ligy). V každém z obou těchto týmů se připravuje pět reprezentantek. Sportovní přípravu mládeže zajišťuje celkem 28 trenérů, kteří trénují cca 200 hráček.

V sezóně 2017/18 startovaly hráčky DHC Plzeň poprvé v kategorii dospělých, a to v nejvyšší české soutěži žen – 1. lize (v týmu se spojily úspěšné ženy z VŠ Plzeň a vypomáhaly starší dorostenky DHC Plzeň). Po rozpačitých podzimních výkonech na jaře zabodovaly a vybojovaly postup do mezinárodní soutěže. Od září 2018 startují v mezinárodní MOL lize, ve které se potkávají s těmi nejlepšími týmy z Čech i Slovenska (Most, Slavia Praha, Duslo Šala, ŠSK Prešov, Iuventa Mchalovce…). Výkony DHC Plzeň jsou zatím velkým překvapením pro všechny – tým dokázal v 19 utkáních nasbírat již 14 bodů a v domácím prostředí zaskočit i několik favoritů (Prešov, Zlín, Olomouc). Nyní se chystá do bojů o udržení v soutěži.

DHC Plzeň spolupracuje s ostatními kluby v regionu. Družstvo žen je složeno z odchovankyň všech plzeňských klubů. Také v rámci dorosteneckých soutěží probíhá spolupráce formou hostování talentovaných hráček do DHC Plzeň a některých hráček DHC Plzeň do VŠ Plzeň i do HC Plzeň.

Klub pořádá kromě házenkářských soutěží i celou řadu jiných akcí. Na jaře je to Aprílový pochod, na podzim Rodinný běh. Mezi vánočními svátky to bývá Vánoční bruslení. Pro nejmenší děti připravuje na konci sezóny Míčkyádu a v prosinci Vánoční Míčkohraní. Největší akcí, kterou klub pořádá, je Memoriál Karla Šulce (www.memorialkarlasulce.cz). Největší turnaj pro nejmenší házenkářky přiláká do Plzně každým rokem několik tisíc návštěvníků. 28. ročník turnaje proběhne v termínu 4. - 6. 5. 2019. Přihlášeno je 88 družstev z celé republiky (Zlín, Ledeč nad Sázavou, Písek, Kynžvart…). Zúčastní se více než 800 hráček a odehráno bude více než 500 utkání.


Počet trenérů a hráčů k 1.5.2019

TrenérůHráčů
25193

Více informací na www.dhcplzen.cz