Plzeň žije zdravě - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeň žije zdravěMěsto Plzeň prostřednictvím Odbor sportu Magistrátu města Plzně spravuje ochrannou známku Plzeň žije zdravě. Ta slouží zejména k iniciaci dětí, mládeže i dospělých ke zdravému životnímu stylu. Základními pilíři jsou pravidelný pohyb, správné návyky a pravidelná strava. Město Plzeň organizuje sportovní akce, které se snaží pilíře naplnit, a to při komunikaci se zastřešujícími regionálními organizacemi v daných kategoriích.

2022
Uskutečněné akce Odborem sportu Magistrátu města Plzně:

Na svatého Mikuláše se v úterý 6. prosince konal na slovanském bazénu již 4. ročník Plaveckého přeboru seniorů, který pořádá Odbor sportu Magistrátu města Plzně. Senioři soutěžili v disciplínách 50, 100 nebo 200m a desítky z nich vyzkoušeli více než jednu z tratí. Celkovými vítězi se stali v nejkratší distanci v kategorii nad 85 let Chottová Anna a Kripner Rudolf. V kategorii 75 až 84 let Fridrichová Šárka a Šabata Jan a v kategorii 65 až 74 let Krupičková Eva a Beneš Josef. V závodě na 100 metrů to v jednotlivých kategoriích byli Chottová Anna a Štochl František, Fridrichová Šárka a Šabata Jan, Krupičková Eva a Beneš Josef. Na nejdelší 200 metrový závod si trouflo celkem 18 seniorů a mezi nimi byli nejlepší opět Chottová Anna a Štochl František, v prostřední kategorii Buble Petr a v nejmladší Krupičková Eva a Beneš Josef.

Celkové výsledky jsou k dispozici zde.


Po seniorech patřil plavecký bazén zaměstnancům Magistrátu města Plzně, kteří se ve tříčlenných týmech utkali také v disciplínách 50, 100 a 200m. V konkurenci pěti týmů byl nejúspěšnější tým Odboru sportu.

2021
Uskutečněné akce Odborem sportu Magistrátu města Plzně:

Odbor sportu Magistrátu města Plzně ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka připravil volně přístupný 5 km dlouhý okruh v okolí boleveckých rybníků. Start je na hrázi Šídlovského rybníku a během 10 stanovišť je možné si zasportovat, poznat vzácné lokality a památky, ale také poslechnout dialog Spejbla a Hurvínka. Na každém druhém stanovišti naleznete i sochy Spejbla a Hurvínka, které byly vyrobeny uznávanými sochaři Mariánem Maršálkem, Petrem Šťastným a Jiřím Kašparem. Předlohy pro sochy zpracovala sochařka a scénografka Jana Bačová Kroftová. Tak hurá na procházku, chachá.


Odbor sportu Magistrátu města Plzně při příležitosti projektu „Plzeňské oslavy vzniku republiky“ připravil speciální sportovní stanoviště s možností získání medaile Sportmanie Plzeň. Jednalo se o jedinečnou příležitost jednu nebo všechny tři medaile získat. Doprovodné sportovní akce probíhaly ve třech sportovních areálech zapojených do oslav. Na plaveckém bazénu na Slovanech si děti mohly vyzkoušet hod nebo kop na rychlost, na bazénu na Lochotíně to byla lukostřelba a v Krašovská aktivity centru v Plzni netradiční hra s názvem Spikeball. Atrakce s možností převzetí medaile byly v rámci daného sportoviště v provozu ve čtvrtek 28. října od 9 do 17 hodin.


Plavecký přebor seniorů – 14. října organizoval Odbor sportu Magistrátu města Plzně plavecký přebor seniorů. Závody se konaly pod záštitou prvního náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého. Mezi úspěšné plavce – seniory patří Anna Chotová, která získala tři první místa na 50, 100 a 200 metrů v kategorii 85 let a více, ve stejné věkové kategorii uspěl také Ivan Holub, který zvítězil na 50 metrů. Oběma závodníkům je 89 let a byli tak nejstaršími účastníky. V historické budově plzeňské radnice se ve středu 27. října plavcům rozdávala ocenení.

2020
Uskutečněné akce Odborem sportu Magistrátu města Plzně:

Odbor sportu Magistrátu města Plzně uspořádal i v letošním složitém roce tuto speciální akci pro děti, která má za úkol naučit děti strávit volný čas pohybem a ideálně v přírodě. V letošním roce se akce konala v Křižíkových sadech od 9 do 18 hodin, znovu za osobní podpory 1. náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého. Rodičům a dětem jsme nabídnuli možnost si vyzkoušet sportovní i outdoorové aktivity. Ze sportovních to byl nordic walking, lukostřelba, hod a kop na rychlost. Z venkovních aktivit to byl hod granátem, vyhledávání prázdných nábojnic detektorem kovů, vázání uzlů, rozdělávání ohně nebo základy přežití. Jako doplněk pro rodiče jsme připravili možnost otestovat metabolismus a dozvědět se rady ke zdravému životnímu stylu. Akce byla i přes velmi nepříznivé počasí povedená, kdy v dešti a velkém chladu navštívilo sportoviště přes 40 rodin s dětmi.

2019
Uskutečněné akce Odborem sportu Magistrátu města Plzně:

Mikulášský plavecký přebor seniorů, Plavecký areál města Plzně, Plzeň - Slovany - Odbor sportu Magistrátu města Plzně připravil i v roce 2019 pro seniory přebor v plavání. V letošním roce se na start postavilo více jak 150 odvážných seniorů, kdy nejstaršímu z nich bylo 87 let. Senioři nad 65 let se mohli zúčastnit v libovolném stylu na 50, 100 a 200m. dále byly k dispozici zkušení trenéři na zdokonalení techniky a v předsálí plaveckého areálu si každý mohl otestovat svůj metabolismus.


Slavnostní vyhlášení těch nejlepších proběhlo 12. prosince v prostorách radnice města Plzně za účasti 1. náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého a náměstkyně Elišky Bartákové. Každý z oceněných si odnesl dárkový koš, permanentku do plaveckých areálů města Plzně i lahev dobrého vína. Na základě zpětné vazby seniorů se město Plzeň zavázalo pořádat tuto akci i v budoucnu.


Akce Plzeň žije zdravě a děti s ní rozpohybovala přes 400 rodin.
Odbor sportu Magistrátu města Plzně připravil na Svátek práce sportovní den pro děti od 4 do 15 let. Hlavní atrakcí byla trampolínová hala Jump Plzeň, ale nechyběla ani horolezecká stěna, kopání na rychlost a přesnost nebo vystoupení Aktivity Centra Krašovská. Hlavní myšlenkou v tento sváteční den bylo, aby jej rodiče a děti strávili pohybem.

2018
Uskutečněné akce Odborem sportu Magistrátu města Plzně:

Plavecký přebor seniorů –  7. a 8. června 2018 si senioři změřili síly v plavání. Město Plzeň jim nabízí plavání v pracovních dnech zdarma. Zájem o to je veliký, a tak byli účastníci na závody dobře připraveni. Soutěžními distancemi byly tratě na 50, 100 a 200 m. Závodů se zúčastnilo přes 120 seniorů.


Mikulášský přebor seniorů ve stolním tenise – 4. prosince 2018 se utkali senioři ve stolním tenise. Ten je jedním z jejich nejoblíbenějších sportů. Na to bylo myšleno i ve spolupráci s Českou obcí sokolskou. S ní uspořádal Odbor sportu MMP v předvánoční čas turnaj, kterého se zúčastnilo přes 80 seniorů. Úroveň hry a turnaje jasně ukázala, že v tomto sportu mohou senioři velmi dobře konkurovat i mnohem mladším sportovcům.