Plzeň žije zdravě

Plzeň Žije Zdravě

Město Plzeň prostřednictvím Odboru sportu spravuje ochrannou známku Plzeň žije zdravě. Ta slouží zejména k iniciaci dětí, mládeže i dospělých ke zdravému životnímu stylu. Základními pilíři jsou pravidelný pohyb, správné návyky a pravidelná strava. Město Plzeň organizuje sportovní akce, které se snaží pilíře naplnit, a to při komunikaci se zastřešujícími regionálními organizacemi v daných kategoriích.

Uskutečněné akce Odborem sportu MMP:

2019:

Plzeň žije zdravě a děti s ní – 1. 5. 2019 od 9:00 do 18:00 hod. proběhne akce, která je zaměřená na plzeňské děti ve věku 4 až 15 let. Konat se bude v novém sportovním areálu JUMP Plzeň, Cvokařská 14. Děti si zařádí na trampolínách různých druhů. K dispozici budou i doprovodné sportovní stanoviště jako hod a kop na rychlost nebo lezecká stěna. Pro rodiče je připravena soutěž o vůz na víkend. Plzeňané zde získají i první informace o největší sportovní akci na území města, kterou je Sportmanie Plzeň.


2018:

Plavecký přebor seniorů –  7. a 8. června 2018 si senioři změřili síly v plavání. Město Plzeň jim nabízí plavání v pracovních dnech zdarma. Zájem o to je veliký, a tak byli účastníci na závody dobře připraveni. Soutěžními distancemi byly tratě na 50, 100 a 200 m. Závodů se zúčastnilo přes 120 seniorů.

Mikulášský přebor seniorů ve stolním tenise – 4. prosince 2018 se utkali senioři ve stolním tenise. Ten je jedním z jejich nejoblíbenějších sportů. Na to bylo myšleno i ve spolupráci s Českou obcí sokolskou. S ní uspořádal Odbor sportu MMP v předvánoční čas turnaj, kterého se zúčastnilo přes 80 seniorů. Úroveň hry a turnaje jasně ukázala, že v tomto sportu mohou senioři velmi dobře konkurovat i mnohem mladším sportovcům.