První přípravný duel Plzně se Spartou gól nepřinesl, rozhodly až nájezdy | Sportovní Plzeň

První přípravný duel Plzně se Spartou gól nepřinesl, rozhodly až nájezdy

Marie Osvaldová13. 8. 2024

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Šedesát minut v základní hrací době ani dalších pět minut v prodloužení nestačilo hokejistům Plzně a Sparty, aby se gólově prosadili. O vítězi přípravného zápasu tak rozhodly až nájezdy, v nichž se více dařilo domácím hráčům Škody, když se prosadili Tim Söderlund a Petr Hauser.

Jako první v utkání zahrozila Sparta. Ihned po buly na levém kruhu útočného pásma hosté přenesli hru na modrou na střed, odkud z první pálil Kempný. Jeho ránu ale Hrenák vytěsnil a poradil si i s dorážkou Řepíka z mezikruží. Činil se i Kovář, když řešil dělovku Zámorského od modré v přesilové hře. Další šanci Západočechů zapsal Jansa, k němuž vyplaval černý nesmysl u pravé tyče, avšak strážce svatyně soupeře se stihl přemístit. Těsně před přestávkou mohl domácí publikum rozjásat také Rubins, jenž si sjel na levý kruh na přihrávku zpoza brány, ale ani jeho střela z první skórem nepohnula.

Prostřední dějství začala šance Merezhka, jenž se dostal za obranu Sparty, ale tísněný Kováře nepřekonal. Ten si poradil po chvilce i s dělovkou Kvasničky od modré. Za nedlouho poté se proháčkoval mezi kruhy Schleiss, leč z otočky bekhendem puk do sítě neprocpal. Otřepané: Nedáš - dostaneš mohl potvrdit Ondřej Hrabík sám před Hrenákem po pasu z levého rohu, ani on se mezi střelce nezapsal. Když pak po příhře od tyče k tyči nastavený beton u té pravé nepřehodil Jansa, mělo se na úvodní trefu duelu čekat do závěrečné periody.

V jejím úvodu putovali na více než minutu domácí do tří, avšak Spartě se ve dvojnásobné početní výhodě příliš nedařilo a jedinou šancí tak byla rána z první Kemiläinena, jenž ale mířil jen do středu branky. Lépe se vedlo Davidu Vitouchovi, jenž obdržel touš od zadního mantinelu na vrchol brankoviště, Hrenák ovšem bravurně zareagoval betonem. Po chvilce se minisouboj opakoval, osamocený hráč Sparty u levé tyče našel pouze lapačku strážce plzeňské svatyně.

Podruhé v historii vzájemných zápasů obou klubů tak skončila základní hrací doba bez branek. V roce 2004 nakonec Sparta pod vedením Slavomíra Lenera uspěla v prodloužení 1:0 po brance Jana Marka, kterému asistoval Josef Řezníček a David Výborný. Dnes rozhodly až samostatné nájezdy a v nich se radovali domácí, když se prosadili Tim Söderlund a Petr Hauser, za hosty se prosadil pouze Roman Horák.