První společné PLAY-OFF paraflorbalu a powerchair hockey přinese divákům silný sportovní zážitek - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

První společné PLAY-OFF paraflorbalu a powerchair hockey přinese divákům silný sportovní zážitek

Plzeň13. 5. 2022


Ve dnech 12. – 14. května diváci historicky první společné PLAY-OFF paraflorbalu a powerchair hockey v hale TJ Lokomotiva Plzeň. 

Pořadateli této akce jsou Český paraflorbal z.s. (www.paraflorbal.cz) a Česká federace powerchair hockey z.s. (www.powerchairhockey.cz).

Slavnostní vyhlášení se uskuteční 14. května večer v Papírně Plzeň.

„Naše aktivity se zaměřují na aktivní život vozíčkářů a lidí s handicapem a všechno, co s tím souvisí. To znamená sport, práce, rodina, zábava, bezbariérovost a hlavně odbourávání předsudků, protože společnost je plná předsudků. Je to také hodně o propojování světů. Jsou sportovci a parasportovci, ale prostě jsme všichni sportovci. Někdo hraje hokej a někdo hraje parahokej. V podstatě je to ale totéž. Já například osobně nechci, aby mě lidi vnímali jako „jé on je na vozíku a je potřeba mu pomáhat“, aniž by si o mně něco zjistili. To, že jsem na vozíku, přece automaticky neznamená, že potřebuju pomoc. Já můžu pomáhat druhým nebo můžu být sportovec, který nepotřebuje pomoc. To jsou ty předsudky, na kterých pracujeme,“ říká ředitel turnaje Zbyněk Sýkora, který zve veřejnost a zejména mladé lidi a děti, aby se přišli podívat na vrcholné sportovní výkony.

ZÁŠTITU NAD TOUTO AKCÍ PŘEVZAL 1. NÁMĚSTEK PRIMÁTORA MĚSTA PLZNĚ MGR. ROMAN ZARZYCKÝ.

👉 PODROBNÉ INFO K AKCI 👈


Sdílet