Prosinec – měsíc dobrých skutků v DHC Plzeň | Sportovní Plzeň

 

 

Prosinec – měsíc dobrých skutků v DHC Plzeň

Plzeň4. 1. 2024Prosinec byl v DHC Plzeň měsícem dobrých skutků.

Každý tým měl vymyslet dobrý skutek, který v předvánočním čase udělá. A byly to především hráčky, které navrhovaly, na jaké dobré věci se budou podílet.

Společným celoklubovým dobrým skutkem pak byla potravinová sbírka. Po loňské úspěšné premiéře se do ní zapojily všechny týmy a nasbíralo se skvělých 240 kg potravin, drogerie a jiných potřebných produktů. V pátek 15.12. byla celá sbírka předána Potravinové bance v Plzni. Ta potraviny shromažďuje, skladuje a přiděluje humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem.

Nemladšími účastnicemi měsíce dobrých skutků byly Tygřice. Čtyř a pětileté holčičky ze svých pokojíčků donesly více než šedesát plyšáků, pro které si přišel zástupce plzeňských hasičů. Plyšáci budou využiti jako malá útěcha pro děti při nehodách nebo jiných nemilých událostech.

Děvčata z přípravky – Žirafy - se rozhodly navodit vánoční atmosféru v Z.Ú. seniorů v Horní Bříze. Každá doma vyrobila vánoční ozdobu nebo nakreslila pěkný obrázek, jež byl s malým dárkem převezen do domova seniorů, kde moc potěšil všechny jeho obyvatele a přispěl ke krásné vánoční atmosféře.

Minižačky, stejně jako jejich mladší kolegyně z Tygřic, vytřídily své hračky, plyšáky a také oblečení. Touto sbírkou potěšily obyvatele Domova pro osoby se zdravotním postižením „Nováček,“ kam ji společně s trenérkou sbírku dovezly a na vánočním setkání osobně předaly.

Mladší žačky si vzpomněly na ptáčky, kteří v zimě často složitě hledají něco k snědku, a proto v okolí svého bydliště i sportovní haly rozvěsily velkou spoustu dobrého krmení a semínky naplnily několik krmítek.

Starší žačky si se svým dobrým skutkem pospíšily a hned začátkem prosince potěšily mikulášskou nadílkou nejen týmy nejmladších děvčat z DHC Plzeň, ale také chlapce z fotbalové Košutky.

Dorostenky také myslely na zvířata, a to konkrétně na ta osamocená v Útulku pro zvířata v nouzi fungujícím při Městské policii Plzeň. Nejprve si dívky útulek prošly, seznámily se s jeho chodem a obyvateli a nakonec předaly dárečky v podobě krmení, pamlsků a šeku v hodnotě 5700 Kč.

Ženy uspořádaly týmovou sbírku na nedonošené novorozence neonatologického oddělení FN Plzeň a společně vybraly částku 15 000 Kč, kterou osobně předaly místním usměvavým sestřičkám. Za vybrané peníze byly oddělením nakoupeny speciální deky a jiné potřeby pro miminka. S velkým zájmem se do sbírky zapojili i rodiče a fanoušci.

Společně částkou 9 600 Kč prostřednictvím neziskovky Nedoklubko z.s. dopřáli krásné první Vánoce všem dítkům, které je musí trávit ve Fakultní nemocnici Plzeň.

DHC Plzeň děkuje všem hráčkám, rodičům i fanouškům. Všichni společně dokázali během krátkého předvánočního času rozdávat radost a zpříjemnit život i ostatním.


Sdílet