Pilsner Dragons cup 2022 - zpráva po závodech - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Pilsner Dragons cup 2022 - zpráva po závodech

Plzeň23. 6. 2022


V neděli 19.6.2022 se okolím Borské přehrady nesl zvuk bubnů. Již po třinácté se tady konal PD Cup, tradiční závod firemních a FUN posádek na dračích lodích. Kromě ostřílených posádek (Internet Hned, Lear Corporation, Faurecia, Safran, Daikin, Stavebniny DEK a.s., Přátelé tatranského čaje, Záchranáři, Bazilišci, Plzeňské kamikaze), které se těchto závodů účastní pravidelně, jsme zde letos přivítali i několik nováčků, zejména v kategorii FUN (týmy Supové, Projekťáci, Pohodáři a Amos team) a firemně-politickou posádku Pro Plzeň. Všichni účastníci šli do závodů s plným nasazením, za což jim patří velký obdiv, protože nebe bez mráčku a vysoké teploty lákaly spíše k lenošení na dece na břehu nebo ke koupání v přehradě. Naši kormidelníci pomáhali dle svého nejlepšího vědomí a svědomí posádkám k dosažení co nejlepšího výsledku na trati 200 m i 1 km, členové Pilsner Dragons zajišťovali všechny úkony potřebné pro hladký průběh celé akce a usměvavá obsluha „sladkého koutku“ se starala o chuťové buňky soutěžících i diváků. Kompletní výsledky jsou již k dispozici, ale věříme, že si krásný slunečný nedělní den u vody užily nejen posádky, bez ohledu na dosažené výsledky, ale i fandící diváci či náhodní kolemjdoucí.

Novinkou byl letošní 1.ročník závodů pro SŠ a ZŠ v rámci projektu Dračí lodě školám v pondělí 20.6.2022. Do soutěže se přihlásily nejen školy z Plzně, ale i z bližšího či vzdálenějšího okolí (z Dolní Bělé, Spáleného poříčí či Třemošné) a na názvech týmů bylo vidět, že si jejich členové s vymýšlením daly opravdu práci, některé byly skutečně originální (Cukříci, Prestižní pádlo, Titánobijci,…) či pro závody na vodě příznačné (Černá perla, Ponorka Umgebung, Titanic – ten měl z pochopitelných důvodů trochu problém přesvědčit nějakého kormidelníka, aby s ním jel).  Stejně jako u dospělých posádek se soutěžilo ve sprintu (200 m trať) a na dlouhé trati (500 m pro ZŠ a 1000 m pro SŠ). Pondělní počasí bylo trochu aprílové, střídalo se sluníčko s přeháňkami, ale děti se s rozmary počasí vypořádaly statečně a vlny, které se díky větru tvořily během závodu na dlouhé trati, si vyloženě užívaly. Do závodů se aktivně zapojila i většina pedagogů, kteří děti doprovázeli – někteří fandili ze břehu, někteří si odvážně sedli k bubnu a spolu se svými žáky se přímo účastnili závodu. Den na závodech byl pro děti určitě zajímavým zpestřením školního roku, kdy si mohly vyzkoušet pro ně nový a zatím stále ne příliš rozšířený sport, utužit vztahy se svými spolužáky a mimo jiné také poznat své učitele také z úplně jiné stránky, než jak je znají ze školy. Některé posádky nadchla i možnost zúčastnit se MČR juniorských posádek v Brně, i když letos už by na přípravu bylo skutečně málo času. A dobrá zpráva na závěr - i Titanic tentokrát doplul úspěšně do přístavu.

Pilsner Dragons Cup měl již tradičně i svoji charitativní část, finanční prostředky získané zakoupením kávy či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ budou použity na podporu rehabilitace a zlepšení nelehké životní situace bratrů Jáchyma a Tobiáše Křížových.

Letošní ročník se konal pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně p. Romana Zarzyckého, za podpory Plzeňského kraje, České unie sportu a dalších dárců cen pro vítěze, kterým tímto děkujeme, bez nich by nebylo jednoduché ocenit všechny sportovce za jejich výkony.

Oba závodní dny vše probíhalo dle plánu, takže věříme, že si den u vody všichni užili a příští rok se tam většina z nás, pořádajících i soutěžících, sejde znovu. Budeme se snažit neudělat chybu v objednávce počasí a sluníčko na příští rok objednáme jen jednou.


Sdílet