Pilsner Dragons cup 2022 - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Pilsner Dragons cup 2022

Plzeň17. 6. 2022


Jak se stalo tradiční záležitostí, tak i letos na Borskou přehradu v Plzni vyplují dračí lodě. Tentokrát se uskuteční klání dračích lodí v neděli 19. 6. 2022 a v pondělí 20. 6. 2022, kdy u hráze Borské přehrady (vodní nádrž České údolí) vypukne již 13. ročník dračích závodů v Plzni.

Letos se konají závody poprvé v historii jako dvoudenní. Neděle bude patřit veřejnosti, tedy kategorii FUN (skupině přátel) a FIREMNÍM posádkám. V pondělí pak proběhne závod školních posádek v projektu Dračí lodě školám. Studenti se utkají ve 2 kategoriích: 2. stupeň ZŠ a SŠ, popřípadě ekvivalentu víceletých gymnázií. Na nedělní závody je přihlášeno 15 posádek, na pondělní školní závody se nám podařilo nadchnout celkem 14 posádek (6 posádek ZŠ a 8 posádek SŠ). Zahájení nedělních závodů je naplánováno na 10:00, v pondělí na 9:00 hod. Ukončení závodů předpokládáme 19. 6. 2022 v 17:00 hod a 20. 6. 2022 v 15:00. Máte-li volnou neděli a pondělí, neseďte doma a přijďte se podívat na dračí zápolení a zaposlouchat se do burácejících bubnů.

Pilsner Dragons Cup má už tradičně i svoji charitativní část, zakoupením kávy či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ plzeňských dračic, přispějete na dobrou věc. Letos podpoříme bratry Jáchyma a Tobiáše Křížovi, abychom jim pomohli s nelehkou životní situací a přispěli jim na rehabilitaci. Letošní ročník se koná pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně p. Romana Zarzyckého, za podpory Plzeňského kraje, České unie sportu a dalších dárců cen pro vítěze , kterým tímto děkujeme, bez nich by pondělní závody nebylo jednoduché zorganizovat.


Sdílet