První společné PLAY-OFF paraflorbalu a powerchair hockey vyhráli FBC Štíři České Budějovice a Jaguars Praha - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

První společné PLAY-OFF paraflorbalu a powerchair hockey vyhráli FBC Štíři České Budějovice a Jaguars Praha

Plzeň17. 5. 2022


Ve dnech 12. – 14. května se odehrálo historicky první společné PLAY-OFF paraflorbalu a powerchair hockey v hale TJ Lokomotiva Plzeň.

Pořadateli této akce byly Český paraflorbal z.s. (www.paraflorbal.cz) a Česká federace powerchair hockey z.s. (www.powerchairhockey.cz).

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 14. května večer v Papírně Plzeň.

POWERCHAIR HOCKEY

Program Play-off České Powerchair Hockey ligy zahájilo první utkání série o bronz, kde se střetli SK Indians Plzeň s BlueSky Butterflies Bratislava. Po rychlém prvním gólu slovenského týmu se Indiánům povedlo vyrovnat až těsně před koncem poločasu. Ve druhé polovině zápasu se domácímu týmu podařilo utkání zvrátit v přesvědčivou výhru 4:1. Následovalo první finálové utkání mezi pražskými týmy New Cavaliers a Jaguars. Vítězové základní části New Cavaliers sice vstřelili první gól, ale po velké přetahované se z prvního vítězství 6:5 v sérii o zlato radoval tým Jaguars Praha. Třetí místo vybojoval plzeňský tým Indians, který druhý zápas nad slovenskými BlueSky Butterflies vyhrál 2:0. Jeden z nejatraktivnějších zápasů České Powerchair Hockey ligy rozhodl i o Mistru ČR v Powerchair Hockey pro sezónu 2021/2022. Díky druhé výhře 9:6 se jím stali Jaguars Praha, kteří tímto prodloužili svou vítěznou šňůru na čtvrtý titul v řadě a šestý celkem.

PARAFLORBAL

Paraflorbalová část turnaje začala čtvrtečními čtvrtfinálovými boji, kde po dvou vyhraných zápasech postoupily do pátečního semifinále týmy SKV Praha ComAp Team a Vikings Most, tam se pak utkaly s prvními týmy základní části FBC Štíři České Budějovice a Tatran Střešovice, na tyto týmy však nestačily – finále si tedy zahrál Tatran proti Štírům. Tento zápas byl opravdovým vrcholem celé sezony, nabídl nesčetně mnoho střel na bránu na obou stranách a také skvělé zákroky obou brankářů. Historie se však opakovala a již potřetí v řadě rozhodl o vítězi první gól finálového utkání, který vstřelili českobudějovičtí. Pátý a vítězný gól do střešovické branky pak vstřelil jihočeský útočník Tomáš Jelínek a zpečetil tak finální skóre 5:2 pro Štíry, titul tedy putuje již po čtvrté v řadě do Budějovic.

ZÁŠTITU NAD TOUTO AKCÍ PŘEVZAL 1. NÁMĚSTEK PRIMÁTORA MĚSTA PLZNĚ MGR. ROMAN ZARZYCKÝ.


Sdílet