Proběhl vánoční charitativní běh pro neziskovou organizaci ADRA - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Proběhl vánoční charitativní běh pro neziskovou organizaci ADRA

Plzeň20. 12. 2021


Zdroj: myteporazime.cz

Pod záštitou 1.náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého proběhl vánoční charitativní běh pro neziskovou organizaci ADRA. 200 běžců vyrazilo v pátek 17.12. v 18:00 z nádvoří plzeňského pivovaru.

V pátek 17.12. se vyběhlo ve 4 městech naživo (Plzeň, Klatovy, Ústí nad Orlicí, Kralupy nad Vltavou), v Plzni na nádvoří plzeňského pivovaru přišlo akci podpořit 200 běžců, kteří společně uběhli nebo ušli trasu 3km. Celá akce vynesla krásných 22 230 Kč na dobrou věc.

Organizátoři děkují za podporu a záštitu nad celou akcí 1.náměstku primátora města Plzně panu Mgr. Romanu Zarzyckému.

Dále se pak ve dnech 17. - 27.12. 2021 bude konat akce na webové platformě, kde registrovaní během 10 dnů budou sbírat kilometry kdekoliv a kdykoliv.

Ta motivuje všechny chodce, běžce i další sportovce (zapojit se může skutečně kdokoliv včetně dětí), aby si kdykoliv a kdekoliv udělali čas nejen na sebe, ale i na své blízké. Společně vyrazili ven a sbírali kilometry oblíbenou aktivitou.

“Právě závazek nasbírat kilometry stanovené při registraci je dobrá motivace, proč se zvednout z gauče a nepustit se do dalšího tácku s cukrovím,” vysvětluje za organizátory Zdeňka Kamišová, projektová manažerka.

Výtěžek ze startovného/daru putuje organizaci ADRA, která podpoří dobrovolníky zapojené v programu Daruj blízkost. Ten propojuje aktivní laskavé lidi s těmi, kteří z nějakého důvodu zůstávají v izolaci.

Celý tento projekt je tedy jako vánočka pletená z motivace, dobrých skutků, blízkosti, pohybu. Účastníci získávají startovní číslo, diplom, nebo i medaili s vánočním motivem jako upomínku své štědrosti, ale i sportovního  ducha.

Vánoční výzva


Sdílet