Přidej se i ty k 3. ročníku EUROPEAN PEACE RIDE 2023 | Sportovní Plzeň

 

 

Přidej se i ty k 3. ročníku EUROPEAN PEACE RIDE 2023

Plzeň29. 8. 2023European Peace Ride, to je projekt, který připomíná slavný cyklistický závod "Tour východu", tedy Závod míru, který u nás v České republice všichni znají. European Peace Ride zatím v této chvíli není postaven jako závod, ale jako cyklistická vyjížďka, tedy v rámci spojení Polska, Česka a Německa vyjíždí na 200 cyklistů, kteří za tři dny, letos to bude 8., 9., a 10. září 2023 ujedou trasu dlouhou více jak 500 km.

Co se České republiky týká tak v pátek, 8. Září 2023 bude dojezd a cíl v Mladé Boleslavi, kam přijede celý peloton z Polska.

V sobotu ráno 9. září 2023 pak peloton v 8:00 ráno v Mladé Boleslavi odstartuje a přes Kralupy nad Vltavou a Zbiroh se dostane do města Plzně, přímo na náměstí před Plzeňskou radnici.

Mělo by se to stát kolem 16 hodiny odpolední, kdy je počítán právě tento slavnostní dojezd.

Celý peloton, včetně realizačního týmu přespí v Plzni a v neděli ráno, 10. září 2023 potom v 8:00 ráno bude cesta všech cyklistů pokračovat opět z náměstí v Plzni přes Podbořany do německého města Chemnitz. 

Vzhledem k tomu, že se nejedná o závod, ale cyklistickou vyjížďku, tak je možné se k této záležitosti postavit i velmi aktivně a k pelotonu se kdekoli po jeho trase přidat a ujet s ním dle vlastního uvážení příslušný počet kilometrů. Detaily ke trase naleznete na mapy.cz a pak se stačí kdekoliv po cestě přidat a část trasy absolvovat, třeba právě před dojezdem na náměstí do Plzně a projet se tak na kole po své metropoli.

Všichni jste vítáni, ať se k nám přidáte na kole nebo se na náměstí k Plzeňské radnici přijdete třeba jen podívat a najděte si na webu nebo na fb či ig European Peace Ride další podrobnosti.

Tým EPR

Zdroj: peace-ride.com


Sdílet