První gól Spartu podráždil, pak už to měla těžké, hodnotil Chorý. Recept na regeneraci? Plzeňský nápoj od ženy | Sportovní Plzeň

 

 

První gól Spartu podráždil, pak už to měla těžké, hodnotil Chorý. Recept na regeneraci? Plzeňský nápoj od ženy

Marie Osvaldová11. 3. 2024


Foto: FCVP


Dal dva góly, vyfauloval se na něm kapitán Sparty Krejčí a udržel nespočet balónů. Útočník Tomáš Chorý prožil stejně jako celá Plzeň ideální večer. Pražany smetla 4:0 a ideálně se naladila na čtvrteční odvetu se Servette Ženeva. "Nechci ale Spartu shazovat, měli to těžké, když hráli o deseti," prohlásil vysoký forvard.

Jak hodnotit takový zápas?
Kde bych začal. Bylo to těžké utkání, oba týmy byly organizované, o tom napovědělo prvních dvacet, třicet minut. Ani na jedné straně nebyly velké šance. Sparta měla nebezpečné dlouhé auty, pak nějaké standardky, rohy. Před poločasem přišel asi zlomový moment. Dobíhal jsem střelu Červuse (Lukáše Červa, pozn. red.) a dal na 1:0. To Spartu podráždilo. O půli jsme si řekli, že na ně zatlačíme a zkusíme vyvinout tlak na Panáka a Krejčího, protože měli žlutou kartu. To se povedlo. Pak se zápas vyvíjel podle našeho scénáře.

Nepřekvapilo vás, kolik jste měli v útočné fázi od hráčů Sparty prostoru?
V první řadě bych nechtěl Spartu shazovat. Neměli to jednoduché, hráli o deseti. To pak samozřejmě je znát, když hodně létají centry do vápna a jako bránící tým v tom máte zmatek. Prostoru bylo hodně, jak chtějí hrát pořád fotbal, nabízet se, tak se potom trošku schovávali a nezapojovali tolik do hry. My jsme na nich byli nalezlí, získávali míče a dostávali se do šancí, z toho pramenily góly. To zápas rozhodlo. Sparta má kvalitu, ale dneska ji nemohla potvrdit. Byli jsme dobře nachystaní a využili jsme skoro všeho, co nám dovolila.

V zápase jste svedl hodně soubojů, vyfaouloval se na vás Ladislav Krejčí. Jak jste ty zákroky viděl?
Je to můj styl hry, nic nevypustím. Všichni víte, že někdy je to až hranice, kdy do toho chodím. Kdo mě ale zná, ví, jaký jsem na hřišti, a jaký jsem normálně. U těch dvou zákroků, první byla jasná žlutá, druhá stoprocentní faul, který rozhodčí ocenil druhou žlutou. Pro nás dobře.

Byl to jeden z nejlepších zápasů, zkrátka toho, kterého si nejvíce vážíte?
Samozřejmě je to hezké, ale ne tak, že bych si to někde zarámoval. Pochopitelně je krásné porazit Spartu 4:0, ale jsou i další velké zápasy, na které budu vzpomínat. Tenhle se Spartou k nim bude patřit, ale musíme zůstat na zemi. Čekají nás další důležité zápasy.

V sezóně jste porazili obě pražské "S"..
Je to pro každého z nás velmi cenné vítězství. Nejen pro nás hráče, ale pro celý realizák a pro celé město. Jak jsme viděli, přišel plný stadion a všichni si to užili. Všichni na stadion šli s očekáváním, jak to asi dopadne. Sparta byla našlapaná, hrála s Liverpoolem, my jsme zatloukli hřebíček do rakve. To se u Sparty nebude stávat často, aby dostala devět gólů za dva zápasy. Jde o odměnu za práci, táhneme v klubu za jeden provaz. Ale tenhle zápas je pryč, je potřeba zregenerovat a soustředit se na to, co nás čeká. Všichni chceme jít v Konferenční lize, kde nás ve čtvrtek čeká odveta se Servette, dál.

Jak zvládáte náročný program?
Není to jednoduché, snažím se co nejvíc zregenerovat. Manželka mi každý večer připravuje kvalitní plzeňský nápoj a funguje to (úsměv). Věřím, že takhle budu pomáhat týmu co nejvíc a bude nám to šlapat jako teď.


Sdílet