První přípravný zápas Plzeň zvládla, pálily posily! | Sportovní Plzeň

První přípravný zápas Plzeň zvládla, pálily posily!

Marie Osvaldová8. 8. 2023

Zdroj: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v prvním přípravném zápase na nadcházející sezónu České Budějovice 4:2. Utkání hrané ve Strakonicích začali lépe Jihočeši, kteří vedli 2:0. V závěru druhé třetiny ale indiáni srovnali díky trefám Petra Straky a Adriána Holešinského a ve třetí třetině dokonali obrat Miroslav Indrák a Ondřej Matýs.

První minuty zápasu byly spíš opatrné, jako první zahrozili indiáni. V polovině šesté minuty měl velkou příležitost v početní výhodě Tomáš Mertl, ten ale skrz beton puk do sítě nepropasíroval. Ve stejné herní disciplíně se snažili otevřít skóre i hráči Motoru, blízko tomu měl Josef Koláček, Hlavaj si na jeho pokus z osy hřiště nicméně počkal. Jihočeši si posléze zahráli i zkrácenou přesilovou hru pět na tři, Plzeňané avšak odolali. Úvodní dvacetiminutovka vzápětí přinesla ještě jednu výhodu o jednoho muže, ty ale nebyly ozdobou první třetiny, oba brankáři nemuseli čelit nebezpečných střelám.

To v prostředním dějství už to byla zcela jiná písnička a fanoušci obou táborů se dočkali branek. Vše otevřeli hráči Českých Budějovic. Ti dokázali přečíslit plzeňskou obranu, Dominik Simon vybídl ke skórování Branta Harrise, který situací nepohrdl. A to nebylo vše, za necelé dvě minuty urobila Škoda chybu v obranné třetině, puku se zmocnil Marcel Kříž, který opět překonal Hlavaje. Indiáni se však nenechali zahanbit a bleskově přispěchali s rychlou odpovědí. Jan Strměň neudržel střelu od modré čáry, odražený kotouč si našel Petr Straka a ten si svůj návrat ozdobil kontaktní brankou. A v poslední minutě prostředního dějství Škodovka nakonec zaslouženě i vyrovnala. Jan Piskáček zavezl kotouč do útočného pásma, následně oslovil na pravé straně Adriána Holešinského, jehož ostrou ránu zastavila až síť v brance.

Jak skončila druhá třetina, tak začala ta třetí. V přečíslení dvou na jednoho dostal krásnou přihrávku Miroslav Indrák a po jeho přesné střele Plzeň dovršila obrat v zápase. Stejný hráč se nedlouho poté snažil o vstřelení dalšího gólu, tentokrát ale bekhendem těsně minul bránu. Brant Harris se posléze dostal na opačné straně k ojedinělému zakončení Českých Budějovic, jenže jeho rána mohla nechat Hlavaje klidným. Při hře ve čtyřech se snažil pro změnu vyrovnat Chlubna, který zůstal nekrytý u pravé tyče, Samuel Hlavaj ale v těžké chvíli své mužstvo podržel. O mnoho lépe si nevedl ani explzeňský Filip Přikryl, který se s kotoučem dostal až před plzeňského brankáře. To Západočeši si vedli o poznání lépe, Ondřej Matýs dostal přihrávku na osu hřiště, jeho ránu dokázal Strmeň vyrazit, posila z Pardubic si však odražený puk zase našla a jeho dorážka už posléze skončila v brance. V poslední minutě Plzeň utkání zkušeně dohrála, České Budějovice se nezmohly ani na hru bez brankáře. Škoda Plzeň v prvním přípravném utkání před novou sezónou porazila Motor 4:2.