Hokejová akademie Plzeňského kraje | Sportovní Plzeň

 

 

Regionální hokejová akademie


V březnu roku 2011 zahájil Český svaz ledního hokeje projekt, jenž má inovovat celý sportovně výchovný proces v klubech. Na základě zkušeností, nových poznatků v oblasti tréninku a výchovy a informací z vyspělých hokejových zemí, vytvořilo sportovní oddělení ČSLH systém pro komplexní rozvoj hráčů.


Další fotografie:


HOCKEY CLUB PLZEŇ 1929 se ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje rozhodl od sezóny 2016/2017 zapojit do změny v systému přípravy mladých hokejistů v kategoriích 14 - 20 let. Regionální plzeňská hokejová akademie (RPHA) získala statut Akademie ČSLH 1. 5. 2017. Za významné podpory Statutárního města Plzeň a Plzeňského kraje vznikl Nadační fond Regionální plzeňské hokejové akademie. Díky finanční podpoře je celý projekt životaschopný.

Účelem Nadačního fondu je rozvoj Regionální plzeňské hokejové akademie a podpora sportu, neziskového sektoru, školství, prevence kriminality a volnočasových aktivit na území města Plzně a celého Plzeňského kraje.

Zřízením nadačního fondu došlo k optimalizaci tréninkových podmínek a následnému zlepšení výkonnosti hráčů a poskytovaných služeb směrem k rodičům a hráčům ze strany klubu. Ke zvýšené výkonnosti významně přispívá i úzká spolupráce mezi klubem a školami, sportem a vzděláním.

Do projektu Regionální plzeňské hokejové akademie (RPHA) bylo v sezóně 2022/2023 zařazeno 61 hráčů ve věku 15 – 20 let. Systémová příprava probíhala pod vedením 8 profesionálních trenérů. Celý projekt tak navazuje na program sportovních tříd.

Projekt Regionální plzeňské hokejové akademie umožnil výrazné zlepšení podmínek pro komplexní rozvoj hráčů, což se odrazilo nejen v medailovém umístění všech akademických kategorií v nejvyšších celorepublikových soutěžích, ale i v hojné účasti našich hráčů v mládežnických reprezentacích České republiky a v prvním mužstvu ELH.

Obrovský úspěch dosáhly obě kategorie hokejové Akademie v sezóně 2021/2022, kdy dorostenci a poté junioři získali zlaté medaile a titul Mistra ČR pro sezónu 2021/2022 v nejvyšší dorostenecké a juniorské extralize. Na úspěch hokejové Akademie navázala 9.třída, která získala na Mistrovství České republiky bronzové medaile.

Na úspěch navázali dorostenci v právě skončené sezóně 2022/2023, kdy obsadili 2. místo v nejvyšší dorostenecké soutěži Extralize dorostu a získali stříbrné medaile.

Nejvyšší ocenění Českého svazu ledního hokeje Regionální plzeňské hokejové akademie
Nejlepší Akademie ČH 2020/2021
Nejlepší Akademie ČH 2021/2022

Počet trenérů a hráčů k 9. 6. 2023
TrenérůHráčů 15 – 20let
861