Hokejisté Plzně jsou opět na ledě, dočasný azyl našli u Příbrami | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejisté Plzně jsou opět na ledě, dočasný azyl našli u Příbrami

osm21. 10. 2020


Foto: HC Škoda Plzeň


Hokejisté Škody Plzeň opět obuli brusle a vyrazili na led. Kvůli vládním nařízením sice nemohou trénovat ve vnitřních halách, místo toho si našli dočasné zázemí na venkovním kluzišti v Dobříši. Do středočeského města budou indiáni dojíždět několikrát týdně, další tréninkové jednotky pak mají v rámci suché přípravy v Plzni.

foto: HC Škoda Plzeň

Poprvé indiáni vyrazili na dobříšský led v úterý. "Pokud nám to podmínky umožní, tak bychom zde chtěli zůstat. Ve čtvrtek i pátek počítám, že budeme tady,“ plánoval kouč Plzně Ladislav Čihák.


Plzeňanům při úterním venkovním tréninku přálo i počasí, takže tvrdé úvodní dávky na ledě byly trochu snesitelnější. „Myslel jsem, že kluci budou vypadat hůře, možná jsem mohl ještě více naložit (směje se). Ne, vážně. Udělali jsme standardní trénink zaměřený hodně na bruslení. Kluci vypadají dobře, je vidět, že jsou poctiví, stále se tomu věnují. Já věřím, že ta naše cesta je správná, trpělivá. Teď v tom jenom pokračovat,“ prohlásil Čihák. Podle hlavního kouče budou nejbližší tréninky zaměřené hodně na bruslení. "Chceme, aby  kluci najeli nějaké kilometry. Příští týden se již chceme zaměřit na situace v rovnovážných stavech, hru na malém prostoru, osobní souboje," podotkl.

foto: HC Škoda Plzeň

Jak dlouho ale budou Západočeši v azylu, nikdo netuší. „Je pravda, že dříve jsem byl více na trní, hodně vše sledoval. Teď už nechci říct, že jsem apatický, protože je potřeba být stále v obraze, máme tady nějakou práci, ale je pravda, že už to není v takové intenzitě. Situace se mění ze dne na den, je to takové nestabilní,“ krčí rameny plzeňský lodivod.


Možnost být zpět na ledě hodně uvítal také gólman Škodovky Dominik Frodl. Jsme rádi, že nemusíme chodit teď do lesa, ale že můžeme být na ledě v našem "officu". Myslím, že jsme si to všichni užili. Sice to bylo zase po dlouhé době, takže jsem se cítil docela hrozně. Ale jsem rád, že jsme zpátky," dodal plzeňský gólman.

Foto: HC Škoda Plzeň

Sdílet