Cyklistická akademie Plzeňského kraje | Sportovní Plzeň

 

 

Regionální cyklistická akademie

Cyklistika Plzeňského kraje

Cyklistika Plzeňského kraje zajišťuje profesionální podmínky pro mladé talentované cyklisty a reprezentanty Plzně a Plzeňského kraje. Hlavním cílem projektu CPK je poskytnout kvalitní zázemí pro cyklisty a mládež do 23 let, zejména materiální zabezpečení, kvalitní závodní program, regeneraci, výcvikové kempy a vše ostatní co je nutné pro kvalitní přípravu sportovců. Naším cílem je vychovat nové profesionální jezdce jako jsou Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Ondřej Cink a další.

Vracíme cyklistickou historii zpět do Plzně!

Město Plzeň bylo mekkou cyklistiky a my uděláme vše proto, aby tomu bylo i v budoucnu. Plzeňským sportovním systémem prošli jezdci jako: Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, František Raboň, Radomír Šimůnek, Antoním Bartoníček, Radovan Fořt, Ondřej Lukeš nebo Pavel Elsnic a mnoho dalších světově známých cyklistů.

Jsme hrdí, že můžeme opět v Plzni vychovávat opravdové profesionály

Cyklistika je finančně náročný sport, snahou CPK je minimalizovat finanční zátěž rodičů a zajistit pro mladé cyklisty ty nejlepší podmínky. S mládeží pracují jen ti, kteří k tomu mají dostatečné vzdělání a zkušenosti. Nejen špičkoví kvalifikovaní trenéři první, druhé a třetí třídy, ale i řada externích specialistů se podílí na přípravě jezdců CPK. Nedílnou součástí kvalitního sportovního výkonu je regenerace, která je zajištěna kvalifikovanými fyzioterapeuty a maséry. Sportovní výkon je úzce spojen s kvalitní stravou a k tomu CPK pomáhají přední výživoví poradci, kteří mají zkušenost například s jídelníčky na Tour de France.

Věkové vymezení sportovní činnosti

CPK se zaměřuje zejména na nejkritičtější věkovou skupinu od juniorů až po kategorii U23. Závodníci zařazení do projektu CPK se účastní všech závodů nejvyšší tuzemské soutěže, zejména pak mistrovství České republiky. Prioritou je účast na zahraničních závodech, které svojí kvalitou a konkurencí přirozeně zvyšují výkonnost závodníků. CPK spolupracuje hned s několika týmy ze zahraničí a společně koordinují soustředění a závodní program.

Počet trenérů a kapacita k 1. 6. 2023
Personálu Sportovců
10 50