Talentovaní sportovci z Doubravky sbírali ocenění | Sportovní Plzeň

Talentovaní sportovci z Doubravky sbírali ocenění

osm28. 4. 2019

V druhé polovině března proběhlo na plzeňské radnici vyhlášení ankety Sportovec Plzně 2018 v kategoriích žactva a dorostu. Mezi oceněnými nechyběli ani zástupci ze čtvrtého plzeňského obvodu, kterým přišel blahopřát a předat ceny také starosta Tomáš Soukup.

Tomáš Chocholatý

Prvním z oceněných sportovců z Doubravky je plavec Slavie VŠ Plzeň Tomáš Chocholatý, který je devítinásobným mistrem republiky a mimo jiné i člen reprezentace mladších juniorů. „Je to pro mě velká čest být vybrán z tolika dobrých sportovců jako jeden z nejlepších,“ prohlásil Chocholatý, kterého k plavání přivedla rodina. „Mamka dřív trénovala,“ dodal. Za svůj největší úspěch považuje 1. místo na mistrovství republiky a vítězství na Letní olympiádě dětí a mládeže.

Linda Suchá

Další úspěšnou sportovkyní je atletka Linda Suchá. Dálkařka TJ Sokola SG Plzeň-Petřin triumfovala na mistrovství republiky dorostu. Na mistrovství Evropy do 17 let v Maďarsku brala šesté místo, stejnou pozici obsadila také na Young Olympic Games v Buenos Aires. „Mistrovství Evropy a Young Olympic Games považuji za svůj největší úspěch,“ prohlásila dálkařka, která začínala jako malá s gymnastikou. „Až poté jsem přešla na atletiku s národní házenou. K atletice mě přivedli rodiče,“ dodala Suchá, jejímž největším sportovním cílem je olympiáda.

Anna Skalská

Další oceněnou je judistka Judoclubu Plzeň Anna Skalská. Mistryně ČR dorostenek začala s judem v první třídě základní školy. V uplynulém roce sbírala medaile na našem i mezinárodním poli.  Na prestižním European U15 Cupu v Maďarsku brala stříbro.

Ocenění získal i badmintonista USK Plzeň Jan Louda. Obrovský talent českého badmintonu vybojoval ve věku necelých 19 let senzační titul na mistrovství republiky v dospělých. Mimo jiné si připsal na konto také jeden z největších úspěchů českého badmintonu, když vyhrál Kharkiv International v kategorii International Challenge. Výrazně přispěl také k historickému 5. místu českých badmintonistů na ME družstev. Jeho cílem je kvalifikace na olympijské hry Tokio 2020.