Talent ovládl oba domácí zápasy čtvrtfinálové série. Do Brna míří pro postup | Sportovní Plzeň

 

 

Talent ovládl oba domácí zápasy čtvrtfinálové série. Do Brna míří pro postup

Josef Krebs27. 3. 2023


Foto: Talent tým Plzeňského kraje


Talent tým Plzeňského kraje jasně ovládl druhý zápas čtvrtfinálové série s SKKP Handball Brno, po vítězství 38:22 pojede příští víkend rozhodnout na palubovku soupeře. Třetí zápas se hraje v sobotu 1. dubna od 17 hodin.

"Mám velkou radost z výsledku i předvedeného výkonu. Po takovém průběhu zápasu musíme být spokojení, i když my tam nějaké mouchy najdeme, ale budeme muset tentokrát hodně hledat," uvedl jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

"Všichni hráči, kteří se dostali na hřiště, předvedli velmi dobrý výkon. Ukázali jsme Brnu, že to nebude s námi lehké, jestliže chtějí pomýšlet na vyrovnanou sérii jako loni," potvrdil trenér Talentu, že loňská série, v níž jeho tým odvracel mečbol, rezonuje mezi oběma mužstvy i letos. A pro plzeńské házenkáře slouží i jako dostatečná motivace.

Na rozdíl od úvodního pátečního zápasu, kdy Brno drželo ještě v poločase nerozhodný výsledek, bylo druhé nedělní utkání rozhodnuté prakticky už po první třicetiminutovce. Talent tým Plzeňského kraje šel totiž do kabin s náskokem jedenácti branek - 22:11.

"Dneska byla Plzeň jasně lepší, i když i my jsme si v úvodu zápasu vypracovali šance, ale neproměňovali jsme je. Měli jsme tam snad osm náskoků, ale nedávali jsme a navíc jsme byli nedisciplinovaní při návratu, čehož domácí využili, dávali lehké branky. Dostali se na koně, a pak už byli tak rozjetí, že to nešlo zastavit," zhodnotil trenér Brna Pavel Hladík druhý zápas v Plzni.

Třetí zápas je na programu v sobotu 1. dubna od 17 hodin v Brně.


Sdílet