Talent tým Plzeňského kraje rozstřílel Zubří a dál vede extraligu | Sportovní Plzeň

 

 

Talent tým Plzeňského kraje rozstřílel Zubří a dál vede extraligu

Josef Krebs24. 2. 2023


Foto: Talent Plzeň

Házenkáři Talentu porazili ve šlágru 23. kola extraligy na domácí palubovce házenkáře Zubří rozdílem deseti branek 37:27. Díky tomu dál drží první místo tabulky, v sobotu dopoledne se představí v brněnských Maloměřicích.

"Je to hezké vítězství, jsem spokojený. Náš výkon se mně celkově líbil, neměli jsme tam žádná hluchá místa. Ať už to byla obrana, ofenziva, přechod do rychlého protiútoku nebo gólman. Proto je i rozdíl ve skóre tak velký, to jsem před zápasem nečekal," pochvaloval si jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

"Myslím, že jaro nás zastihlo ve velmi dobré formě a tohle byl zatím nejlepší zápas. Asi to bylo dané i kvalitou soupeře, byť jeho momentální postavení v tabulce neodpovídá síle Zubří. Těší mě, že jsme zápas takhle zvládli." doplnil kouč Talentu.

Jeho tým si udržoval náskok od začátku zápasu, rychle vedl 3:0, když se mezi góly Kosteského jednou prosadil i Šindelář. Zubří se pak sice dotáhlo na jeden gól (5:4), ale Talent brzy zase odskočil na 8:4. Střelce soupeře přiváděl svými zákroky k zoufalství plzeňský gólman Herajt.

"To už je taková klasika, že nás Filip vychytá, vždycky se mu proti nám daří," trpce se pousmál při hodnocení zápasu Peter Dávid slovenský kouč Zubří. "Ale abych ho jen nechválil, je to i o našich střelcích," doplnil vzápětí.

Hosté ještě dokázali snížit na 10:8, ale pak dali plzeňští házenkáři čtyři branky v řadě - 14:8, v poločase vedl Talent 15:10.

Za pět minut druhé půle už byl rozdíl ve skóre osm branek (20:12), deset minut před koncem to bylo poprvé o deset - 31:21, nejvíc vedli domácí 33:21. Teprve v samotném závěru, kdy oba celky prostřídaly sestavu Zubří zase snížilo na 35:27. Ale poslední slovo měl nejlepší střelec zápasu, desetigólový pivot Daniel Režnický, který dvěma přesnými trefami určil konečný stav 37:27.

"Střelecky to byl můj nejvydařenější zápas, ale chyby tam byly. Jako tým však předvádíme na jaře dobré výkony. Doufám, že si formu přeneseme do play-off," říkal Daniel Režnický novinářů a uznal i kvality Zubří.

Talent tak dál drží první příčku extraligy, v současné době o jeden bod před druhými Lovosicemi. Do konce základní části extraligy hraje v sobotu v brněnských Maloměřicích, příští týden hostí Karvinou a základní část zakončí po reprezentační přestávce 18. března v Kopřivnici. Tři dny předtím hraje v pražské UNYP Areně finále Českého poháru s karvinským Baníkem.


Sdílet