Talent slaví postup do finále Českého poháru! V cestě za obhajobou prvenství stojí Karviná | Sportovní Plzeň

 

 

Talent slaví postup do finále Českého poháru! V cestě za obhajobou prvenství stojí Karviná

Josef Krebs17. 2. 2023


Foto: Talent Plzeň


Talent tým Plzeňského kraje zvládl odložené semifinále Českého poháru a na domácí palubovce porazil ve čtvrtek SKKP Handbal Brno jasně 41:35, když o svém vítězství rozhodl už v první půli. Prvenství bude obhajovat proti Karviné ve finále, které se hraje 15. března v Praze.

"Když už jsme ten zápas museli hrát, jsem rád, že jsme ho dovedli v pohodě k vítězství," narážel plzeňský trenér Petr Štochl na fakt, že semifinále už bylo jednou kontumováno ve prospěch jeho týmu, ale nakonec se přece jen hrálo. A to především kvůli benevolenci obhájců trofeje, kteří navrhli náhradní termín.

"S postupem do finále poháru jsem spokojený, i když tam byly fáze, které mě štvaly. Ale každé vítězství se počítá, že hrajeme finále poháru je super. Stejně jako to, že vedeme extraligu, i když klíčová fáze sezony nás čeká. Je fajn, že se kluci přesvědčili, že i s tak kvalitním týmem jako je Brno jsou schopní dominovat," doplnil kouč Talentu.

lg mci0oy18u6

Středeční zápas měli jeho svěřenci poměrně jasně pod kontrolou, brzy vedli 4:1 a po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 8:3 pro domácí. Brno sice potom do 14. minuty snížilo na 9:7, ale víc na dostřel se Talentu nedostalo. Šňůrou tří branek plzeňští házenkáři odskočili na 12:7 a rozdíl utěšeně narůstal v jejich prospěch, ve 26. minutě to bylo 17:11 a v poločase dokonce 22:13.

Soupeři nepomáhalo ani to, že prakticky celou dobu praktikoval při útoku hru v sedmi bez brankáře. "Nepřekvapilo mě to. Brno chtělo přijít s něčím, co nás zaskočí, ale naše obrana 1-5 se ani při hře soupeře v přesile nemění. Klíčové bylo, abychom nepustili do hry Kocicha, to bylo zásadní," vysvětloval

Po přestávce sice domácí trenéři prostřídali sestavu, ale Talent dál držel pohodový náskok a šel dokonce až do vedení o deset branek - 28:18, teprve v samotném závěru se Brnu podařilo zkorigovat výsledek na konečných 41:35.

"S prvním poločasem jsem velmi spokojený, ve druhém už bylo na naší hře patrné polevení v koncentraci. Ale zase jsme nechali zahrát všechny kluky, vyzkoušeli jsme si hru s pravákem na pravé spojce. A to všechno i na úkor výraznějšího rozdílu ve skóre," dodal Petr Štochl.

Finálové zápasy Českého poháru mužů i žen jsou na programu 15. března v pražské UNYP Areně.


Sdílet