Nepříjemná dohra derby: Karlovarský obránce pokousal protihráče z Plzně! | Sportovní Plzeň

Nepříjemná dohra derby: Karlovarský obránce pokousal protihráče z Plzně!

Josef Krebs4. 11. 2023

koláž: Plzen.cz

Právě běžela 33. minuta extraligového utkání mezi Plzní a Karlovými Vary, když se na ledě odehrál bizarní moment, který nemá v hokejovém prostředí obdoby. Obránce Energie Michal Plutnar se zcela nepochopitelně zakousl do ruky svého protihráče Jana Piskáčka. Událostí se zabývá disciplinární komise, řekl serveru iDNES.cz její předseda Viktor Ujčík.

Podle vyjádření karlovarského klubu si Plutnar po utkání nebyl vědom toho, že by Piskáčka během souboje u mantinelu ve 33. minutě kousl. Svého soupeře kontaktoval a omluvil se mu. „Celá věc mě moc mrzí a rozhodně v ní nebyl žádný úmysl. Chtěl bych se omluvit jak našemu soupeři a klubu, tak i vedení našeho klubu a fanouškům,“ uvedl devětadvacetiletý hráč.

Incident, který nechal vzpomenout na slavné kousance uruguayského fotbalisty Suáreze, zůstal bez povšimnutí rozhodčích. Na inkriminovanou situaci upozornil kustod plzeňského týmu Jakub Vais, který na sociální síti X (dříve Twitter) sdílel video zmiňovaného momentu společně s fotografií ruky Jana Piskáčka. O síle skousnutí svědčí viditelná podlitina, karlovarský obránce přitom musel překonat vrstvu hokejového oblečení včetně dresu.

K záležitosti se prostřednictvím sociálních sití vyjařil také plzeňský útočník Jakub Lev, který k videozáznamu připojil pouze všeříkající symboly zubů.

První západočeské derby letošní sezóny se stalo kořistí hokejistů Karlových Varů. Ti sice ztratili dvoubrankové vedení, nakonec ale v prodloužení rozhodl o jejich výhře 3:2 Rachůnek. Za indiány se prosadili Jakub Lev a výborně hrající Miroslav Indrák. Skvělým zákrokem, který pouze o milimetry nezabránil gólu, se zase blýskl Dominik Frodl.