Na Slovanech vzniklo první plzeňské iHřiště | Sportovní Plzeň

 

 

Na Slovanech vzniklo první plzeňské iHřiště

Plzeň16. 9. 2022Městský obvod Plzeň 2 – Slovany připravil ve spolupráci s Magistrátem města Plzně nový projekt: v areálu Škoda sport parku bylo dne 20. srpna 2022 otevřeno během zahájení letošní SPORTMANIE PLZEŇ 2022 nové interaktivní hřiště, takzvané iHřiště.

V rámci Plzně jde o první sportoviště tohoto druhu: iHřiště je soubor instalovaných stanovišť ve venkovním prostředí, na které reaguje aplikace, kterou si každý ze zájemců může bezplatně nahrát do chytrého telefonu.

„Jako aktivní propagátorka sportu jsem ráda, že tento moderní projekt vznikl právě
na Slovanech. Za pomoci chytrého telefonu, bez nutnosti připojení k internetu, umožňuje plnit úkoly na stanovištích zaměřené na hru, kvízy, cvičení a je možné navštěvovat i různá další iHřiště a soutěžit. Děti i dospělí tak mají další možnost, jak hravou formou sportovat,“
sdělila místostarostka městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Eva Trůková.

Na pořízení iHřiště se se spolupodílel městský obvod částkou 96 tisíc korun a odbor sportu Magistrátu města Plzně částkou 65 tisíc korun. „Jsme rádi, že jsme od dodavatelů dostali výraznou slevu oproti klasickému ceníku,“ doplnil vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.

Aktivity na iHřišti jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Bavit se může každý sám
nebo soutěžit a porovnávat své výsledky s přáteli. Po přihlášení do aplikace podle aktuální polohy mohou děti na všech interaktivních hřištích naskenovat cedulku a plnit úkoly.
U jednotlivých sportovišť se aktivity spustí už samy.

Celkem jich je iHřišť v Česku asi padesát a další hřiště postupně přibývají. Sportovní aktivity
a soutěže se liší podle jednotlivých lokalit. Kromě pohybových aktivit, jako je workout, tu děti najdou i hledání pokladu, různé kvízy, ale i pexeso, nebo naučné stezky. Mohou také běhat trasy mezi různými stanovišti. Aplikace tak procvičuje znalosti napříč obory.


Sdílet