Poslední závod na silnici? Cyklista Štybar dojel v Hongkongu třetí | Sportovní Plzeň

Poslední závod na silnici? Cyklista Štybar dojel v Hongkongu třetí

Josef Krebs24. 10. 2023

Zdeněk Štybar na archivním snímku. foto: Wout Beel

Cyklistický závodník Zdeněk Štybar pravděpodobně dokončil svůj poslední silniční závod v profesionální kariéře. V Honkongu se dokázal probojovat na pódiové umístění, když dojel na třetím místě. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu by se mohl definitivně rozloučit v únoru na cyklokrosovém MS v Táboře. Další plány zatím sedmatřicetiletý rodák ze Stříbra neodtajnil.

Kratší závod na 103,2 km v Hongkongu byl pro Štybarův tým Jayco AlUla letošní derniérou a pro Štybara také pravděpodobně rozloučkou s kariérou. Český cyklista dojel třetí ve stejném čase jako druhý Australan Kane Richards, s náskokem 1:18 minuty zvítězil Štybarův týmový kolega Lukas Pöstlberger z Rakouska.

"Všem svým úžasným fanouškům chci vyjádřit nejhlubší vděčnost za neochvějnou podporu během mé kariéry. Vaše povzbuzování, odhodlání a obětavost ještě posílily mou vášeň pro cyklistiku a udělaly každý závod o to výjimečnějším. Byla to neuvěřitelná cesta. A bez vás bych to nedokázal," vzkázal Štybar.

Vítěz etap na Vueltě a Tour de France má za sebou období plné zdravotních problémů. Opakovaně onemocněl covidem a letos v květnu se podrobil operaci kyčelní tepny obou nohou. I proto s ním australská stáj Jayco AlUla, kterou posílil před touto sezonou, neprodloužila kontrakt. Od roku 2011 až do loňska závodil za belgický tým Quick-Step.

"Děkuji, že jste byli součástí této neskutečné jízdy. Chci také poděkovat týmům Soudal QuickStep a GreenEdge (nynější Jayco AlUla) za důvěru a mnoho přátelství, která jsem díky kariéře na silnici navázal. Přeji vám všem jen to nejlepší do budoucna," dodal Štybar.