Srovnáno. Plzeň i podruhé doma prohrála | Sportovní Plzeň

Srovnáno. Plzeň i podruhé doma prohrála

osm8. 4. 2019

Hokejisté Škody Plzeň prohráli na domácím ledě ve čtvrtém zápase semifinále play-off s Oceláři Třinec 3:4. Slezané tak vyrovnali stav série na 2:2. Další duel se hraje ve čtvrtek v Třinci.

Po delší odmlce zaviněné zraněním ruky se do sestavy dostal Ondřej Kratěna. Na první velkou šanci čekala Home Monitoring Arény do 9. minuty. V přesilové hře nechali hráči Škody zcela volného Hrňu, který ale v zakončení zcela selhal. Velkou příležitost ale měli i Západočeši. Po špatné Hrubce chtěl zakončovat Straka do prázdné branky. Jenže na poslední chvíli mu Třinečtí střelu tečovali mimo. Ve 14. minutě měl dobrou šanci také Nedorost, ani na několikrát ale puk za záda třineckého gólmana neprotlačil.

Druhá třetina se indiánům vůbec nepovedla. A to i přesto, že šla ve 23. minutě do vedení, když se v přesilovce prosadil střelou od modré Lukáš Pulpán. Pak ale přišly pro Západočechy naprosto hororové tři minuty. V nich inkasovala hned třikrát. Nejprve po rychlém brejku skóroval Chmielewski, chvíli po něm se z brankoviště prosadil Werek. Sérii tří rychlých gólu zakončil v přesilovce osamocený Hrňa. Ve 29. minutě se opět připomněli i domácí. Jonesovu střelu dorazil v početní výhodě za záda Hrubce Vojtěch Němec. O tři minuty později ale Frodl neudržel střelu Gernáta a Werek dorazil puk za brankovou čáru. Stejný hráč měl ve 34. minutě další šanci, Frodl už tentokrát ale dokázal svoji branku uhájit.

Ve třetí části se hosté soustředili především na obranu. Převážně tak hrála s pukem domácí Plzeň a ve 47. minutě byla odměněna. Přečíslení 3 proti 2 sehrála dvojice Gulaš, Kovář tak dokonale, že Jakub Pour pohodlně zakončoval do prázdné branky. O minutu později mohli hosté opět odskočit, Růžičkovu střelu ale Frodl udržel před brankovou čarou. V 53. minutě hrála Škodovka přesilovku, v ní mačkala svého soupeře, jenže vytoužený gól nepřišel. K úspěchu nevedla ani power-play, a tak Třinec vyrovnal sérii na 2:2.