Sprintové štafety na Mistrovství světa v orientačním běhu 2024 | Sportovní Plzeň

 

 

Sprintové štafety na Mistrovství světa v orientačním běhu 2024

Plzeň3. 7. 2024Dne 1. 7. 2024 se v rámci Juniorského mistrovství světa v orientačním běhu 2024 uskutečnil závod sprintových štafet v Plzni na sídlišti Vinice. Závod přilákal 305 závodníků ze 37 zemí.

Otázka, nad kterou si nepochybně všechny týmy lámaly hlavu již dlouho před mistrovstvím, byla, zda tratě závodu povedou též do ZOO, které se nachází hned vedle lochotínského Amfiteátru. Hodiny nepochybně pečlivé přípravy tohoto tématu přišly vniveč, protože tratě do ZOO zkrátka nevedly. Závod se nakonec odehrál částečně na přilehlém sídlišti s komplexními prostory školky a základní školy a dále pak v nedalekém parku, který nabízel otevřenější prostor. Prudké schodiště amfiteátru přispělo k nezanedbatelnému převýšení v celém závodě. Amfiteátr sám pak vytvořil pro závod unikátní kulisu.

Na druhém úseku se vedení ujali Norové a závod pak kontrolovali až do samotného konce. Švýcaři drželi druhou příčku po většinu závodu a zaslouženě si doběhli pro stříbrné medaile před Švédy, kteří se na posledním úseku vyhoupli na medailové pozici díky Almě Svennerud.

Francouzům se naopak slibné pozice z poloviny závodu udržet nepodařilo a na posledním úseku se o několik příček propadli.

Domácí tým obsadil páté místo, čímž vyrovnal svůj loňský výsledek. Štafety B a C se umístily na kvalitním 9. a 13. místě.

2. 7. šampionát pokračuje individuálním sprintem ve Stříbře.

Na sprintové štafety se přijeli podívat a podpořit závodníky i někteří významní hosté. Jedním z nich byl Ing. Tomáš Morávek, Radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy. Dále také přijela zafandit Starostka Městkého obvodu Plzeň 1, Ivana Bubeníčková a člen předsednictva Mezinárodní federace orientačního běhu (IOF) László Zentai.


Hlavní body závodu:

Trasa: Závodní areál tvořil Lochotínský amfiteátr s okolními parky, sídlištěm a specifickými průběhy areálem místní základní školy.
Počasí: Oproti předchozím dnům závodníkům počasí opravdu přálo. Celý závod bylo polojasno a cca 20°C.
Účastníci: Češi soutěžili ve třech štafetách. První ve složení: Černá, Bolehovský, Urbánek a Dittrichová. Ve druhé běželi: Novotná, Zřídkaveselý, Strýček a Štěpánková. Třetí štafeta byla obsazena Vítkovou, Dondou, Tomáškem a Škáchovou.


Výsledky:

  1. Norsko (Ingeborg Roll Mosland, Philip Lehmann Romoren, Alfred Bjoerneroed, Mathea Gloeersen)
  2. Švýcarsko (Rachel Marxer, Elia Gartmann, Loic Berger, Seline Sannwald)
  3. Švédsko (Klara Borg, Linus Wernstrom, Ludwig Rosen, Alma Svennerud)

 

Fotografie:

Vhodná fotodokumentace průběhu mistrovství a fotografie členů reprezentačního týmu je k dispozici ve fotografickém archivu mistrovství světa: https://jwoc2024.zenfoliosite.com/
Fotografie obzvlášť vhodné k publikaci jsou soustředěny v galeriích označených jako Media Kit.
Fotogalerie budou během šampionátu doplňovány každý den – vždy v nich najdete něco nového!

Sprintové štafety fotografie (media kit 3)
https://jwoc2024.zenfoliosite.com/


Další informace:

  • Starší tiskové zprávy a další materiály ke stažení jsou k dispozici na webových stránkách mistrovství: https://jwoc2024.cz/media/ke-stazeni/
  • Na stránkách mistrovství jsou k dispozici též informace k parkování, příjezdu a další technické podrobnosti.

 

Kontakty a odkazy:

Oficiální stránky mistrovství: http://jwoc2024.cz/
Doprovodné závody Czech O-Tour: https://o-tour.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/jwoc2024
Instagram: https://www.instagram.com/jwoc2024/
Fotografický archiv: https://jwoc2024.zenfoliosite.com/

Dotazy, informace, zařazení do mailing listu:
Dan Dvořáček, media@jwoc2024.cz, 607 860 698


Sdílet