Sportovní den mládeže v MO Plzeň 8 – Černice | Sportovní Plzeň

Sportovní den mládeže v MO Plzeň 8 – Černice

Plzeň25. 9. 2024

Ve čtvrtek, dne 19. září 2024, se na travnatém sportovišti TJ Sokol Černice uskutečnil první ročník národní soutěže Sportovní den mládeže v Černicích pro místní děti a žáky školy. Účastníci sportovního turnaje se v Černicích utkali v soutěžním čtyřboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené a frisbee. Celkem se na začátku sportovní akce sešlo rekordních 16 týmů, které soutěžily o nejúspěšnější družstvo turnaje ve dvou kategoriích.

Celkové vítězství si na turnaji v Černicích v „Hlavní ceně“ odnesl tým C9, stříbrné umístění vybojoval tým C4 a bronzovou příčku obsadil tým C5. V souběžně hrané kategorii „Cena útěchy“ si zlatou pozici zajistil tým C8, stříbrné umístění ukořistil tým C3 a bronzové umístění stvrdil svým finálovým výkonem tým C6. Úspěšní finalisté postupového turnaje byli odměněni zlatými medailemi, upomínkovými diplomy a řadou dalších sponzorských cen. Hráči z Černic, kteří se umístili na předních pozicích, obdrželi také nominaci k účasti na Národním finále v Kladně, které se bude konat dne 1. prosince 2024 v tamní sportovní hale. Na Národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména základní školu a Plzeň-Černice.

Sportovní den mládeže v Černicích se konal za finanční podpory Městského obvodu Plzeň 8 – Černice, Statutárního města Plzeň a partnerů soutěže.