Plzeňští fotbalisté nedali šanci oslabenému Liberci | Sportovní Plzeň

Plzeňští fotbalisté nedali šanci oslabenému Liberci

osm10. 11. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v 16. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti Slovan Liberec 4:1. Západočeši museli otáčet vývoj zápasu poté, co se v 10. minutě prosadil Baluta. Pak ale vyrovnal Roman Procházka a po vyloučení Baluty dohrávali hosté o deseti. Toho využili ke gólům Tomáš Hořava, Michael Krmenčík a Adam Hloušek.

Na první velkou šanci se v Plzni čekalo jen pár desítek vteřin. Po hrubé chybě liberecké defenzivy se sám na Nguyena řítil Krmenčík, brankář Severočechů šel ale bleskurychle k zemi a míč vykopl. Viktoriáni se snažili o aktivní hru, v 10. minutě ale hosté při první návštěvě v pokutovém území skórovali. Trestný kop Baluty nešťastně tečoval do vlastní sítě Kayamba. Západočeši se po inkasovaném gólu pustili do dalšího dobývání libereckého vápna a ve 22. minutě byli po zásluze odměněni. K trestnému kopu jen kousek za pokutovým územím se postavil Roman Procházka a jeho střela zapadla od tyče do sítě. Po půlhodině hry skončil zápas pro Balutu, který inkasoval dvě žluté karty v rozpětí minuty. Hosté nakonec bránili nerozhodný stav až do 44. minuty. To Kalvach nacentroval přesně na hlavu Tomáše Hořavy, a ten se nemýlil.

Také ve druhé půli se hrálo na jednu branku. A v 55. minutě měli Západočeši potřetí důvod k radosti. Hloušek našel povedeným centrem v pokutovém území Michaela Krmenčíka, který si tentokrát se zakončením poradil na výbornou. O čtyři minuty později mohlo být pro Viktorii ještě veseleji. Ngueyen při rozehrávce napálil jen Hlouška, od nějž se míč odrazil těsně vedle tyče. V 80. minutě mohl ještě zdramatizovat zápas Mara, po chybě Janoška ale nedokázal prostřelit vyběhnuvšího Hrušku. V 90. minutě naopak ještě utekl liberecké obraně Kayamba a Adam Hloušek už měl pozici snadnou.