Plzeň dlouho dobývala branku Hearts marně, rozhodla až v poslední minutě nastavení! | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová22. 8. 2024

Fotbalisté Plzně se lehce přiblížili účasti v základní skupině Evropské ligy. V úvodním duelu play-off porazili doma skotské Hearts 1:0 a v odvetě jim stačí jakákoli remíza. Viktoriáni dlouho marně dobývali branku soupeře, nakonec ale udeřili v poslední minutě nastavení, když míč do vlastní sítě uklidil Oyegoke.

Trenér Miroslav Koubek poslal do zápasu od úvodních minut očekávanou sestavu, na kraji zálohy dostal přednost Jirka před Vydrou či Mosquerou, v brance se znovu objevil Marián Tvrdoň a jen na lavičce zůstal uzdravený Martin Jedlička. První okamžiky zápasu byly hodně oťukávací, první solidní šanci viděla Doosan Aréna ve 12. minutě. Kalvach ale z přímého volného kopu přestřelil. Postupem času Plzeň přidávala na tempu a po rychlém protiútoku měli hosté plné nohy práce, aby zablokovali zakončujícího Šulce. V 19. minutě pak podržel Heards gólman Gordon, když vyrazil na roh hlavičku Havla. O chvíli později už byl skotský brankář překonán, proti střele Šulce ho ale kousek před brankovou čarou zachránil jeho spoluhráč Grant. Další příležitost měli domácí ve 35. minutě, kdy si na centr Jirky naskočil Havel. Jeho hlavička ale mířila nad horní tyč. Závěr poločasu ale patřil jednoznačně hostům. Dvakrát vystrašil Viktorii útočník Shankland. Dvakrát ale zasáhl Tvrdoň.

V úvodu druhé půle pálil mimo z dobré pozice Kalvach, v 54. minutě pak Gordon vykopl zakončení Šulce. Jinak ale bylo šancí spíše poskromnu. V 73. minutě poslal do vápna centr Šulc, Cadu ale v akrobatické pozici minul. O pět minut později pálil aktivní Šulc prozměnu sám, obrana hostů mu ale jeho dost možná gólový pokus zblokovala. V nastaveném čase ještě zahrozil nejaktivnější plzeňský hráč Šulc, jeho lob ale skončil pouze rohem. Když už to vypadalo, že Plzeň bude branku Hearts dobývat marně, poslal Cadu míč do šestnáctky a Oyegoke si ho před Mosquerou srazil do vlastní sítě.