Plzeň zvládla i odvetu ve Skotsku a zahraje si Evropskou ligu! | Sportovní Plzeň

Plzeň zvládla i odvetu ve Skotsku a zahraje si Evropskou ligu!

Marie Osvaldová29. 8. 2024

Fotbalisté Viktorie Plzeň postoupili do ligové fáze Evropské ligy. Západočeši po domácím vítězství 1:0 vyhráli stejným poměrem i v odvetě na hřišti Hearts, když se trefil v 76. minutě Lukáš Červ.

První střelecký pokus odvety play-off Evropské ligy si připravili domácí, konkrétně Cameron Devlin. Jeho pokus mířil vysoko nad branku. V 18. minutě si svou první střelu dnešního večera připsala také Viktoria. Do balonu se z přibližně osmnácti metrů opřel Pavel Šulc. Jeho rána ale mířila nad branku brankáře Hearts. Další nebezpečná situace přišla až ve 36. minutě. Marián Tvrdoň dokázal vyboxovat dlouhý aut, ale pouze na dalšího z protihráčů. Po mele nakonec pálil jeden z domácích. Tato rána mířila také nad branku. Pět minut před koncem první půle zahrála Viktoria nacvičenou standardní situaci. Kalvach našel lobem Vašulína, který balon na zadní tyči vrátil zpět do ohně. Ten se odrazil k Dwehovi, který vypálil. Jeho střela byla nakonec zblokována. Chvíli před koncem prvního dějství vytáhl brankář Gordon ránu Vašulína.

Úvod druhého poločasu žádná větší příležitosti nepřinesl. Hra plynula bez zakončení na obou stranách. To přišlo až v 63. minutě. Kenneth Vargas vystřelil v akrobatické pozici, jeho rána mířila vedle. Chvíli poté se do gólovky dostal Daniel Vašulín. Fantasticky ho vyčapal Craig Gordon, který podržel svůj tým. V 74. minutě předvedl své umění také Marián Tvrdoň. Svým dvojzákrokem fantasticky podržel svůj tým a čisté konto Plzně. Krátce poté se dočkala Viktoria. Po akci Kopice a přiťuknutí Vašulína zamířil přesně k tyči Lukáš Červ. Od té chvíle Západočeši vývoj utkání naprosto kontrolovali a po zásluže dovedli duel k vítězství, který znamenal,  že si opět zahrají ligovou fázi Evropské ligy.