Kluci hráli fantasticky, chválil spoluhráče Tvrdoň. Do poslední chvíle věřil, že gól padne | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová23. 8. 2024

Po celý zápas z branky jen sledoval, jak jeho spoluhráči nemohou najít mezírku v obraně Hearts. Až v šesté nastavené minutě se mohl gólman Marián Tvrdoň radovat. "Já jsem věřil až do poslední minuty, že kluci zatlačí na soupeře a nějaký gól vstřelíme," prohlásil po úvodním duelu play-off Evropské ligy.

Jak zhodnotit takový zápas?
Mysleli jsme, že bude soupeř hrát víc fotbal. Ale oni přijeli s jasný cílem, uhrát dobrý výsledek, což se jim málem podařilo. Naštěstí jsme v závěru vstřelili gól a máme před odvetou ve Skotsku o něco lepší pozici.

Co vám probíhalo hlavou, když si soupeř vstřelil v šesté minutě vlastní gól?
Já jsem věřil až do poslední minuty, že kluci zatlačí na soupeře a nějaký gól vstřelíme. Nechtěli jsme to jen dokopat na bezbrankovou remízu. Chtěli jsme před domácím publikem vítězství, i když to je jen 1:0.

Co ten výsledek znamená do odvety? Otevře podle vás soupeř více hru, protože remíza už jim nestačí?
Je fakt, že sem to přijeli odbránit, urvat bod a spoléhat na brejky, které mají dobré. Počítám, že u nich nás víc zatlačí, poženou je lidi. Bude to úplně jiný zápas, musíme se připravit a podřídit tomu výkon týmu, abychom urvali výhru.

Bylo nepříjemné, že jste zrovna nebyl příliš v permanenci?
My jsme si s trenérem gólmanů Kozáčikem říkali, že to bude o jedné dvou šancích. Musel jsem zůstat soustředění, abych je chytil a podržel kluky. Byl jsem na podobný průběh připravený. Ve druhé půli navíc kluci velmi dobře bránili a do ničeho je nepustili.

Nejvíce jste se zapotil na konci první půle..
Naštěstí to nebyly nějak extra uklizené střely, poradil jsem si s nimi. Ale jinak soupeř skoro nic neměl.

Jak se vám chytá za plzeňskou obranou, která, vypadá to, funguje velmi dobře..
Fantasticky, protože kluci soupeře nepouští skoro do žádné šance. A když něco projde, snažím se to zachránit, od toho jsem v bráně. Není to práce jenom nás vzadu, ale celého týmu. Vytváříme na celoplošný tlak a soupeř potom jen nakopává míče.

V odvetě vás čeká bouřlivá odveta ve Skotsku. Bude se vám předtím dobře spát?
Samozřejmě víme, že tam bude bouřlivé publikum. Byl už jsem v kontaktu s klukama, kteří tam hráli. Víme, do čeho jdeme, nebude to jednoduchý zápas. Ale když k tomu přistoupíme jako doma, zamakáme a nedostaneme gól, což nám teď vychází, postoupíme. Nesmíme soupeře pouštět do šancí.