Hokejisté Plzně si v přípravě poradili s německým Crimmitschau | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně si v přípravě poradili s německým Crimmitschau

Marie Osvaldová31. 8. 2024

V rámci další přípravného utkání před novou sezónou zamířili hokejisté Plzně za hranice České republice. Stejně jak před rokem změřili síly s druholigovým německým týmem Eispiraten Crimmitschau. A zatímco před rokem uspěl domácí tým na nájezdy, tentokrát Západočeši svého soupeře přehráli poměrem 5:1.

Škoda měla výborný vstup do zápasu, již v polovině třetí minutě se dostala do vedení. Plzeň dobře zakombinovala za brankou Shilina, následně před ní vybruslil Miroslav Indrák, který využil zmatku na brankovišti a nadvakrát doklepl puk do sítě. Obě mužstva si následně zahrála po jedné přesilové hře, skóre se nezměnilo, oba brankáři byli na pozoru. Vzápětí mohla Škodovka svůj náskok zdvojnásobit, Tomáš Mertl našel milimetrovou přihrávkou před prázdnou brankou Ondřeje Rohlíka. Nejnovější posila sice okamžitě vypálila, ale skvělý přesun předvedl Shilin. Z další šance už se nicméně Západočeši mohli přece jen radovat, v rychlém brejku dvou na jednoho našel Söderlund na druhé vlně najetého Christopha Lalancetteho, který měl před sebou již poloprázdnou domácí klec. Dvě minuty před koncem první třetiny se dočkali i domácí, Plzeň zaváhala za svou brankou, Lutze bleskově oslovil před Malíkem Scotta Fesera, který vsítil kontaktní branku.

Zkraje prostředního dějství se hrál vyrovnaný hokej, šancí bylo poskromnu. Až krátce za polovinou utkání se znovu změnilo skóre, indiáni si vzali zpět dvoubrankové vedení. Ondřej Matýs si vzal kotouč pod svá bedra, najel si s ním až před gólmana, kterého dokázal rychlou ranou prostřelit na bližší tyč. Za necelé tři minuty Shilin lovil další puk ze své brány, Archambault inkasoval přihrávku za branku soupeře, bleskově si všiml volného Christopha Lalancetta na hraně brankoviště a ranou z první vsítil kanadský útočník svou druhou branku v utkání. Za pár sekund mohl Crimmitschau snížit, po faulu jel jeden z domácích útočníků samostatný nájezd, na Malíka zkusil vyzrát střelou do horních prostor, na což byl Malík nachystán. Neuspěl ani nedlouho poté Tim Lutz, proti němu se ovšem skvěle přemístil Malík.

Poslední část odšpuntoval svou ranou od modré čáry mladý obránce Jan Skok, orazítkoval ale jen beton brankáře. Na opačné straně měl stoprocentní šanci Vincent Saponari, avšak ani nadvakrát z hranice brankoviště nedokázal dostat puk do sítě, přestože měl před sebou poodkrytou část brány. Lalancette se pro změnu pokoušel o zkompletování hattricku, potřebné štěstí ovšem neměl. Krátce na to pálil z otočky Ondřej Rohlík, prostor mezi třemi tyčemi ale o kousek přestřelil. Do třetice se nicméně Plzeň dočkala. Miroslav Indrák dostal hezkou žabičku za obranu, následně se ocitl tváří v tvář brankáři, kterého překonal rychlou ranou k pravé tyči. Těsně před koncem Archambault mohl přidat ještě šestou branku, jenomže svůj pokus vyslal jen do tyče. Škoda zvítězila v Německu 5:1.