Plzeňští atleti zářili na juniorském mistrovství Evropy | Sportovní Plzeň

Plzeňští atleti zářili na juniorském mistrovství Evropy

osm22. 7. 2019

Mistrovství Evropy juniorů, které hostilo uplynulý víkend město Boras, přineslo klubu AK ŠKODA Plzeň spoustu radosti. Medaile slavili v diskařském kruhu dvojčata Michal a Jakub Forejtovi i čtvrtkař Filip Ličman, který se podílel na stříbru štafety.

Plzeňská atletika má dominantní postavení v rámci ČR, co se týče výchovy a přípravy mládežnických kategorií, a to potvrdila také na mistrovství Evropy juniorů. První medailové úspěchy měl AK Škoda Plzeň ve finálovém klání diskařů, které dopadlo téměř dokonale pro dvojčata Forejtovi. Michal i Jakub si odváží ze švédského Boras cenný kov a potvrdili pozici nejlepších diskařů v Evropě a obrovských talentů české atletiky. Michal Forejt slaví stříbrnou medaili za výkon 62,17 metrů a Jakuba bude zdobit medaile bronzová, kterou získal za hod dlouhý 61,64 metrů.

Filip Ličman

Na medailový úspěch bratrů Forejtů navázal i čtvrtkař Filip Ličman s českou štafetou na 4x400 metrů ve složení Topfer-Ličman-Lehar a Krsek, kde získali skvělé stříbrné medaile v novém českém rekordu. Ličman tak dal zapomenout na nešťastný pád ve svém individuálním startu na 400 metrů překážek na začátku šampionátu.

Na vlně úspěchů plzeňských atletů se neslo i finále dálkařek, kam se probojovala Linda Suchá. Plzeňská dálkařka předvedla ve finále skok dlouhý 626 centimetrů, což je nový osobní rekord, ale i čtvrté místo na mistrovství Evropy juniorů a to je další důvod k radosti. Pátou finalistkou byla tyčkařka Tereza Schejbalová. Ta k úžasu všech nejdříve vyhrála svoji kvalifikační skupinu výkonem 405 centimetrů a rázem tak rozšířila okruh favoritek na medaili. Očekávanou bitvu o medaile o dva dny později před finálovém klání bohužel zastavily zdravotní problémy. Přestože šla bojovat s nepřízní osudu, tak z toho byly nakonec tři neplatné pokusy hned na základní výšce. Poslední a šestou zástupkyní klubu byla sprinterka Linda Hettlerová. Ta nastoupila na 100, 200 metrů i ve štafetě 4x100 metrů. Nejlépe se jí vedlo v českém kvartetu, kde skončila na 9. místě.