Plzeňský Mertl po prohře v Hradci: Celý zápas jsme tahali za kratší konec | Sportovní Plzeň

Plzeňský Mertl po prohře v Hradci: Celý zápas jsme tahali za kratší konec

osm21. 9. 2019

Z ledu Hradce Králové se vrátili hokejisté Plzně bez bodu, když prohráli 5:6. „Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Hradec hrál dobře, aktivně napadali, měli jsme s tím problém a potom se kupily chyby. Musíme se z toho poučit do dalších zápasů," prohlásil po zápase dvougólový střelec Tomáš Mertl.

Od první minuty jste prohrávali, pak vyrovnali, ale zase dostali gól. Jak popsat takový začátek?
Zkraje to bylo nahoru a dolů. Oni doma hrají aktivně, my jsme do zápasu chtěli vstoupit také tak, ne být nějak zalezlí. Hradec byl ale důraznější, a to nám právě dělalo největší problémy.

Asi vás ale osobně musí těšit, že spolupráce s Milanem Gulašem dál klape..
V tomto směru se to rozeběhlo opravdu skvěle, Milan mě i dnes dvakrát našel, stejně tak i v zápasech předtím. Je moc dobře, že nám to klape, ale bylo by i ještě lepší, kdybychom vyhráli a já ty góly třeba nedal.

V Hradci jste dal dva..
Za trefy jsem samozřejmě rád, ale bohužel nám nakonec k bodům nepomohly. Ve druhé třetině odskočili, nasázeli nám góly. Jsme sice rádi, že jsem se pak ve třetí zase chytili, ale už to bylo pozdě. Ke konci zápasu byla psychická převaha na naší straně, takže by to bylo určitě ještě zajímavé.

Loni byla Plzeň známá skvělým oslabení, což tedy ale v Hradci zrovna neplatilo. Čím to?
Domácí dobře napadali, naši beci neměli na nic moc času. Samozřejmě jsme se o tom bavili, ale nějak jsme si s tím nedokázali poradit.