Plzeňské trápení. Viktoria opět nedala gól a podlehla Slovácku | Sportovní Plzeň

Plzeňské trápení. Viktoria opět nedala gól a podlehla Slovácku

osm11. 8. 2019

Zcela překvapivý výsledek se zrodil v pátém ligovém kole v Plzni. Domácí Viktoria nečekaně zaváhala a podlehla Slovácku 0:2. Ve čtvrtém soutěžním zápase navíc nevstřelila ani gól.

Plzeňský kouč Vrba od základů překopal základní sestavu, která hrála poslední pohárové utkání proti Antverpám. Ani na lavičce nebyl například kapitán Hrošovský či obránce Limberský. V základní jedenáctce chyběl i Kopic, Krmenčík nebo Brabec. K první šanci se Viktoriáni dostali v 9. minutě, po akci Hořavy pálil Procházka, hostující obrana ale míč ztečovala mimo tři tyče. Jinak se ale fanoušci hodně nudili. Plzeň sice držela míč na svých kopačkách více času, jenže naprosto bez efektu. Naopak ve 38. minutě mohli být Západočeši rádi, že dorážku Petrželovy střely zcela nezvládl osamocený Zajíc. O tři minuty později už ovšem Viktorii nezachránilo nic. Hejda se nechal obehrát právě Zajícem a Šašinka ve skluzu dostal míč za záda Hrušky.

Do druhé půle poslal trenér Vrba na hřiště Kopice s Krmenčíkem a právě druhý jmenovaný brzy dostal míč do sítě. K jeho smůle byl ovšem přihrávající Kayamba v osfajdu. Domácí byli daleko aktivnější, než v první půli, jenže jejich snahu zmrazila v 62. minutě chladnokrevně zakončené sólo Zajíce, který přeloboval Hrušku. Od té doby už to bylo jedno velké plzeňské trápení, Slovácko si bez větších problémů výhru jasně pohlídalo.