Plzeň proti Slovácku nezaváhala, Beauguel míří do čela tabulky kanonýrů | Sportovní Plzeň

Plzeň proti Slovácku nezaváhala, Beauguel míří do čela tabulky kanonýrů

Marie Osvaldová24. 4. 2022

Plzeňští fotbalisté zvládli první kolo nadstavby Fortuna ligy. Na domácím hřišti porazili doposud čtvrté Slovácko 3:1. Viktoria šla do vedení díky rychlé trefě Jeana Davida Beauguela, pak sice srovnal z pokutového kopu Cicilia, vedení si ale domácí okamžitě vzali zpět zásluhou Jana Sýkory. Pojistku pak přidal v 75. minutě Beauguel z penalty. Plzeňský útočník vstřelil svůj 15. gól v sezóně a osamostatnil se na čele tabulky střelců.

Na úvodní gól čekaly Štruncovy sady jen pět minut. K přímému volnému kopu se postavil Kalvach, naservíroval krásný centr do prostoru, kde se nacházel Jean David Beauguel, a ten nedal Nguyenovi šanci. V 8. minutě mohli hosté srovnat, Staněk ale skvělým reflexem na brankové čáře vyrazil míč na tyč. Další tutovku měli hráči Slovácka o pět minut později. Po Petrželově průniku se na Staňka řítil osamocený Cicilia. Plzeňský gólman ale jeho úmysl vystihl. Ve 29. minutě Čermák nešťastně přišlápl nohu Sadílkovi v pokutovém území a nařízenou penaltu Cicilia proměnil. Viktoria ale opět okamžitě zvýšila obrátky a ve 34. minutě znovu udeřila. Beauguel netradičně z křídla poslal centr přímo do míst, kde stál Jan Sýkora, který už se zakončením neměl problém.

Na začátku druhé půle domácím zatrnulo, když ve skluzu zakončoval Havel na vlastní branku. K velkému štěstí Viktoriánů ale vyběhnuvší Staněk skvěle zasáhl. V 61. minutě mohl přidat druhý gól v zápase Sýkora, jeho střelu z ideální pozice ale Nguyen vyrazil. V 68. minutě znovu podržel Viktorii zázračným zákrokem Staněk. O pět minut později přerušil kombinaci Beauguela s Chorým Daníček jen za cenu faulu, a protože šlo o zákrok v pokutovém území, následovala penalta. K té se postavil Jean David Beauguel a střelou přesně k tyči nedal Nguyenovi šanci. V 88. minutě mohl přidat další plzeňskou trefu Havel, jeho technický pokus ale minul prostor mezi třemi tyčemi.