Plzeň doma přehrála Vítkovice, Gulaš už je krok od vyrovnání historického rekordu | Sportovní Plzeň

osm6. 10. 2019

Plzeňští hokejisté porazili v 8. kole extraligy na domácím ledě Vítkovice 4:1. Střelecky se opět prosadil Milan Gulaš, který skóroval v každém zápase v sezóně, a pokud vstřelí gól i v dalším utkání, vyrovná historický rekord. Další branky přidali Petr Kodýtek, Tomáš Mertl a Petr Straka.

Na první šanci nečekali fanoušci příliš dlouho. Už v první minutě zachránila Svobodu v brance hostů tyč po šikovné střele Mertla. Po krátkém tlaku, ovšem bez větší příležitosti, měl úvodní gól na holi domácí Straka. Svoboda ale jeho dorážku stihl vykopnout betonem. V 11. minutě už se ale Škodovka dočkala. Milan Gulaš dostal na levém křídle hodně prostoru a bekhendem zamířil mezi Svobodovy betony. Jenže neuběhla ani minuta a hosté z nenápadné akce vyrovnali. Nejprve nevyužil tutovku Pour, aby o chvíli později z protiakce prostřelil Frodla Guman. Ve 14. minutě si ale vzali indiáni vedení zpět. Indrák našel mezi kruhy najetého Petra Kodýtka, a ten rychlou svižnou střelou pokořil Svobodu. O tři minuty později Svoboda svůj tým výrazně podržel proti přesilovkové souhře, na jejímž konci stála střela Mertla.

Ve 25. minutě se do dobré šance dostal domácí Pour, Svoboda ale nadvakrát zkrotil puk ve své lapačce. Ve druhé třetině byla Plzeň jednoznačně lepší a ve 31. minutě šla po zásluze do dvoubrankového vedení. Kaňákovu střelu od modré tečoval mimo dosah Svobody Tomáš Mertl. O čtyři minuty později ujel plzeňské obraně ve vlastním oslabení Lakatoš, jenže Frodl se na brankové čáře roztáhl a puk za záda nepustil. V závěru třetiny ještě plzeňský gólman odolal další šanci Gumana.

Ve třetím dějství Západočeši kontrolovali hru, nepouštěli se bezhlavě do útoku a zároveň toho příliš nedovolili ani soupeři. V 51. minutě ještě udržel hosty ve hře Svoboda proti střele Roba, jenže to už Vítkovicím příliš platné nebylo. Naopak v 59. minutě potvrdil plzeňskou výhru gólem při power-play Petr Straka.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Odehráli jsme nervozní první třetinu, na některých hráčích bylo vidět, že to nejsou oni. Z toho pramenily chyby. Od druhé třetiny byl náš výkon v pořádku, takový standartní výkon. Byly pasáže, kdy jsme byly lepší, ale Vítkovice zlobily a měly šance. Ale celkově jsme byli asi lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli."