První domácí porážka. Indiáni nestačili na Boleslav | Sportovní Plzeň

První domácí porážka. Indiáni nestačili na Boleslav

osm29. 9. 2019

Druhý zápas ve dvou dnech hokejistům Škody Plzeň nevyšel. Indiáni šli proti Mladé Boleslavi Gulašovým gólem do vedení, hosté ale duel otočili a nakonec zvítězili 4:1.

Plzeňané do zápasu vlétli ve velkém stylu a už v první minutě se gólman Růžička hodně zapotil při střele Straka. Na další hezkou akci si fanoušci museli počkat až do 11. minuty. Gulaš, ač na natěsno bráněný, dokázal najít před brankou Mertla, Růžička se ale skvěle přesunul a zabránil jistému gólu. O čtyři minuty později zase jen těsně minul pohotovým baseballovým úderem Indrák.

Ani ve druhé části neměli oba brankáři příliš těžkých zákroků. Jeden z nich si ale připsal ve 27. minutě Růžička, když vytěsnil vyrážečkou pohotovou střelu Gulaše. Na začátku 35. minuty si domácí příznivci konečně zakřičeli gól. Kaňákovu střelu Růžička vyrazil a Milan Gulaš z poměrně těžké pozice zvládl trefit pohotově poloprázdnou branku. Jenže domácí se z vedení radovali pouhých 24 vteřin. Po úniku 3 na 1 dokázal puk dotlačit za brankovou čáru Skalický. Ve 37. minutě ujel boleslavské obraně Mertl, při zakončení ale vysoko přestřelil. V závěru třetiny měli indiáni obrovský tlak, Indrák, Eberle ani Rob ale Růžičku nepřekonali.

Ve 41. minutě pomohla Boleslavským tyč, kterou trefil dorážející Pour. Naopak hosté měli větší štěstí. Zbořil nahodil puk nečekaně z úhlu směr branka a Frodlovi propadl puk do sítě. Ve 47. minutě ujel po chybě plzeňské defenzivy do úniku Skalický, na Frodla ale tentokrát nevyzrál. V 54. minutě už si ale boleslavský forvard spravil chuť a rychlým blafákem nedal Frodlovi šanci. Indiánům už nepomohla ani přesilovka, ani hra v power-play. Naopak hosté ještě přidali dvě vteřiny před koncem pojistku v podobě čtvrté branky Šťastného.