Všichni nám dokázali, že se s nimi musí počítat, liboval si po drtivé výhře nad Mariánskými Lázněmi asistent Trousil | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová13. 10. 2023

Kromě stopera Robina Hranáče nastoupili v základu hráči, kteří od úvodních minut spíše leští lavičku. Fotbalisté Viktorie Plzeň ale i tak naprosto dominantním výkonem přejeli divizní Mariánské Lázně a po výhře 10:0 postoupili do osmifinále MOL Cupu. "Chtěli jsme, aby kluci přistoupili k zápasu s maximální koncentrací a nepřipustili žádnou blamáž. Takový byl plán, a ten se povedl. Druhá půle už byla rozdílová, nastříleli jsme soupeři dohromady deset branek a došli si pro postup. Jsme spokojeni s výsledkem i předvedenou hrou," prohlásil po zápase asistent trenéra Koubka Jan Trousil.

Neměli jste obavy poté, co jste udělali tolik změn v sestavě?
Při přípravě trenér klukům připomněl, co všechno mají za sebou. Kdo z nich prošel reprezentací, jednadvacítkou, co všechno už dokázali. Výstup z proslovu byl takový, že tato jedenáctka nemůže dopustit blamáž. Kluci si zahráli s chutí. Potřebovali jsme, aby Vydra dal góly, aby si zahrál Kliment. Splnilo se to.

Zkušenější hráči, co hráli po dlouhé době, ukázali, že mají pořád kvalitu?
Stoprocentně. Třeba Radim Řezník ukázal, že je profík každým coulem. Řídil obranu. Robin Hranáč dokázal, v jak velkého stopera roste. Zkrátka všichni nám dokázali, že se s nimi musí počítat.

V zápase padly i dva hattricky, jeden z nich dal Matěj Vydra. Ten ho asi hodně potřeboval, že?
Doufáme, že bude dávat góly. Na každém tréninku i v zápase, kdy dostane minutáž, jede na stop procent. Čím víc bude dostávat prostoru, tím víc bude střílet gólů. Pro obranu soupeře je nesmírně nebezpečný. Jsme rádi, že můžeme dělit zátěž mezi čtyři kvalitní útočníky.

Po delší době nastopil v základu také Jan Sýkora, už je zdravotně naprosto v pořádku?
Už je delší dobu v tréninkové jednotce, dvakrát byl hrát za béčko. Ukazuje i v tréninku, že je plnohodnotným hráčem. Jeho minutáž na hřišti bude přibývat, ale bude záležet zejména na něm, jak ji využije.

Co jste říkal na kulisu v ochozech?
Přišlo opravdu hodně fanoušků. Chtěli jsme je pobavit a dát co nejvíce branek. Hráči, kteří nemají takové vytížení předvedli, že mají vysokou kvalitu. Jsme moc rádi, že se střelecky prosadili kluci, kteří branky potřebovali pro sebevědomí.