Špatný začátek, pak otočka. Hokejisté Plzně potvrdili v přípravě dobrou formu a porazili Kladno | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová27. 8. 2024

Po osmi minutách prohrávali 0:2, pak ale hokejisté Plzně výrazně zabrali a v dalším přípravném utkání před blížící se sezónou porazili Kladno 4:2. Dva góly vstřelil kapitán Jan Schleiss, po jedné trefě přidali Petr Zámorský a Tim Söderlund.

Jako první v duelu zahrozili Richard Jarůšek s Mertlem. Oba se shodně dostali za obranu soupeře, ale tísnění na gólmany nevyzráli. Ovšem prvně jmenovaný napodruhé již otevřel skóre. Po buly v útočné třetině a tečovaném pokusu od modré Pietronira nejprve dorážel Smoleňák, avšak dočkal se právě až Jarůšek. Za přibližně minutu navíc obdržel pas z kruhu na kruh Tomáš Hanousek a  z toho pravého vymetl šibenici. Za korigováním se hnal Holešinský, jenž obdržel pas na brankoviště, zblízka ale na Brízgalu nevyzrál. Muž s maskou Kladna se činil i poté, když nejprve betonem vykopl pokus Mertla zleva a stejným způsobem zlikvidoval i dorážku Hausera u pravé tyče.

Prostřední třetinu začaly šance Skoka a Kvasničky. Ani jeden ale na Brízgalu nevyzrál. Poté předvedl krásný čist hit ve středním pásmu Malák, avšak nesmyslně s cílem prát na něj skočil Jeřábek. Jenže se zlou se potácel, plzeňský mladík fanoušky potěšil v bitce jasnou dominancí. Následně indiáni zapomněli na z trestné lavice se vracejícího Procházku a sudí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Smoleňák, jenž zkoušel kličkovanou, ale Hrenák jej zcela vybruslil. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. V početní výhodě napřáhl na modré Pšenička a na brankovišti povedeně protečoval černý nesmysl pod břevno Jan Schleiss.

Poslední dvacetiminutovku odstartoval Lev, který v situaci dva na jednoho předal zleva k pravé tyči Archamaultovi, ránu z první Brízgala udržel pod betonem. Až moc dobře zase mířil od modré Hejda na druhé straně, puk se otřel o brankovou konstrukci. Dočkal se tak až Petr Zámorský, jenž svou přesilovkovou dělovkou od modré div neprotrhl síť. Podobně přivál dokonalý obrat v duelu Tim Söderlund, jenž z první využil bravurní příhry Lalancetteho v přečíslení dva na jednoho. Po chvilce navíc našel Simon od pravého mantinelu před brankou Jana Schleisse, který svou druhou trefou v zápase definitivně uzavřel dnešní střelecký výčet, hostům již nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře okořeněná vyloučením indiánů.