V sobotu 29.11.2019 se konal 4. ročník závodu Hannah Pilsen Trail Krkavec s centrem v Autokempu Bolevák | Sportovní Plzeň

Plzeň12. 11. 2019

Ani podzimní, zprvu lehce deštivé a sychravé počasí neodradilo téměř 400 příznivců běhu v přírodě od startu na jednom z nejoblíbenějších trailů nedaleko Plzně - Hannah Pilsen Trailu Krkavec. Běžce vedla trať po lesních cestách v okolí Boleveckých rybníků, přes Chlum a po úzké pěšině ve svahu na obou březích Berounky. Maratonci vyběhli až na vrchol Krkavce. Nově byla připravena kratší trať v délce 11,5 km po úzkých, podzimním listím pokrytých pěšinách nedaleko Zruče.

Pořadatelé letos poprvé v rámci spolupráce s plzeňským multigeneračním centrem Totem uspořádali Multigenerační štafetu „Běžíme pro Totem“. Po doběhu dětí do šesti let, které dokončily svůj závod na trati 350 m, mohli bezprostředně navázat jejich rodiče nebo prarodiče na téže trati. Závod štafet sklidil velký ohlas a dokončilo jej přes 20 multigeneračních dvojic. Nejrychlejší byla Audes Family.

Nejrychlejšího času na maratonské trati 3:05:18 dosáhl skvělý Stanislav Rada. Odsunul na 2. místo loňského vítěze Tomáše Eisnera. Vítěz v cíli s úsměvem hodnotil průběh závodu: „Po většinu trati jsme běželi s Tomášem spolu, pak jsem úspěšně přitlačil ve výběhu na Krkavec.“ „Standa letěl ten kopec fakt rychle“, uznal druhý Tomáš Eisner, který je však stále držitelem nejlepšího času na trati 23km z předloňského roku. Ve veteránské kategorii zvítězil Stanislav Režný (v absolutním pořadí na 3. místě). Ženy vskutku suverénním způsobem ovládla Michaela Gerychová, která v absolutním pořadí i mezi muži byla na 6. místě! Nejrychlejší veteránkou se stala Klára Mottová.

Že na letošním ročníku Hannah Pilsen Trailu startovaly skvělé ženy, se potvrdilo i na trase 23km, kde napříč kategoriemi dominovala v čase 1:45:36 plzeňská atletka Petra Šmákalová závodící v kategorii ženy veteránky! Ve finiši o 6 vteřin porazila nejrychlejšího muže Lukáše Vohradského. Veterány vyhrál celkově sedmý Petr Kilián. V kategorii žen byla nejrychlejší Jindřiška Zemanová, která nedlouho před závodem Hannah Pilsen Trail obhájila na Havaji titul amatérská mistryně světa v terénním triatlonu Xterra.

Nejrychlejšími na trati 11,5 km byli Ondra Jadlovský, Jiří Vrabec, Michaela Hrabětová a Kristýna Eisnerová.

Pořadatelé a závodící se dočkali nového traťového rekordu mezi žáky do 10 let na trati 800 m, kde zaběhl Leonard Mastný 3:03,6!

Jak potvrdila většina závodníků, zabezpečení letošního ročníků patřilo k jedněm z nejlepších. Počasí, které mohlo některé z přihlášených odradit, se ukázalo jako ideální pro běh v přírodě.

Pořadatelé se již těší, jak přivítají věrné i nové závodníky na startech Hannah Pilsen Trailů v roce 2020, a to 25.4. Radeč, 30.5. Letkov, 14.11. Krkavec.

Výsledky, fotky a video z běhu najdete v odkazech na hlavní stránce závodu.

Autor: Jan Hasman