Úvod na výbornou. Hokejisté Plzně zahájili čtvrtfinálovou sérii s Olomoucí drtivou výhrou | Sportovní Plzeň

osm18. 3. 2019

Hokejisté Škody Plzeň jednoznačně ovládli úvodní zápas Generali play-off TELH. Olomouc vyfasovala na západě Čech debakl 8:1. Po dvou gólech vstřelili Vojtěch Němec a Václav Nedorost, prosadila se také úderná dvojice Gulaš, Kovář či David Stach s Miroslavem Indrákem. Druhý duel série se hraje opět v Home Monitoring Aréně v úterý v 17 hodin.

Úvodí nápor patřil domácím, ti si pak ale značně zkomplikovali situaci dvěma fauly a Mora měla k dispozici 46 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Obrana Západočechů v čele s Frodlem ale kritickou chvíli přežila, a tak indiáni začali myslet i na útok. První velkou příležitost měl v 8. minutě Jan Kovář, kterého do sóla vyslal pasem přes celé kluziště Moravčík. Brankář Lukáš ovšem jeho úmysl vystihl. O minutu později si na olomouckého gólmana nepřišel ani Eberle. Na úvodní branku si tak fanoušci museli počkat do 11. minuty. Po pěti vteřinách využil přesilovou hru nechytatelnou ranou Milan Gulaš. Další velkou plzeňskou šanci měl Kodýtek. Ve druhé polovině třetiny se zapotil i Frodl. Kolouch ani Knotek však domácího brankáře nepřekonali.

Ve druhé třetině nejprve Západočeši nevyužili přesilovku, ve 26. minutě ale nechala obrana Hanáků příliš prostoru Janu Kovářovi, a ten v situaci 2 na 1 rychlým švihem o tyč poslal Škodu už do dvoubrankového vedení. V polovině zápasu ovšem hosté dokázali snížit, přesilovku Mory využil nechytatelnou ranou Jergl. Indiáni pak přežili velkou šanci na vyrovnání v podání Knotka, následně hosty zatlačili a ve 36. minutě po krásné Kracíkově nabídce překonal Lukáše Vojtěch Němec.

Ve 41. minutě přišlo pro Plzeň definitivní uklidnění. Čerešňákovu střelu od modré tečoval mimo dosah Lukáše Václav Nedorost. Indiáni jasně dominovali a ve 46. minutě potrestali faul Ostřížka na Němce. Gulaš milimetrovou přihrávkou našel Václava Nedorosta, a ten bez problémů trefil odkrytou klec. V 51. minutě navíc projel jako nůž máslem útočným pásmem David Stach a trefil přesně nad rameno. Olomoucký Káňa pak vyprovokoval bitku s Conorem Allenem a i tady měla Škodovka navrch. Americký bek složil svého soka na kolena. V 53. minutě indiáni využili další přesilovku. Kracík našel před brankou Vojtěcha Němce, a ten zvýšil už na 7:1. Poslední hřebíček do olomoucké rakve zatloukl ještě v 58. minutě Miroslav Indrák.