Pozor, pálí Kalvach. Na hezké góly mám štěstí, říká plzeňský záložník | Sportovní Plzeň

Pozor, pálí Kalvach. Na hezké góly mám štěstí, říká plzeňský záložník

osm17. 9. 2019

Moc gólů nedává, ale když nějaký dá, tak to stojí za to. Po krásné trefě v Teplicích se Lukáš Kalvach výstavně trefil i v pondělním duelu s Jabloncem, těsně před odchodem do šaten vyrovnal na 1:1 a dal tak základ pozdější plzeňské výhře. "Na hezké góly mám prostě štěstí," smál se po zápase.

Jak byste popsal tu svoji trefu a to, co jí předcházelo?
Na videu jsme viděli, že chodí v hodně hráčích do šestnáctky a mohl by tam být prostor na odražené míče. Nějaké signály na mě byly, ale tenhle zrovna ne. Vyplynulo to ze situace, že to tam nějak propadlo a já to pak trefil, takže dobré.

Dáváte poměrně hezké góly, ne?
Hezčí gól byl asi ten v Teplicích, takový možná už ani nezopakuju. Ale tenhle byl důležitější, že nám pomohl k tomu obratu. Moc jich nedávám, takže možná mám asi štěstí na takové krásné góly.

V zápase s Jabloncem jste dvakrát prohrávali, bylo to psychicky náročné?
Nebylo to vůbec lehké. Jablonec byl zatažený, dobře organizovaný. Nemohli jsme se tam dostat a z jejich první příležitosti jsme hned inkasovali. Naštěstí se nám povedlo do poločasu vyrovnat. Druhá půle začala stejně, zase z takové ojedinělé střely nám dali gól, ale rychle jsme vyrovnali z penalty a dali pak třetí gól. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Vypadá to, že jste převzal dirigentskou taktovku po Patriku Hrošovském. Jak jste vůbec v Plzni spokojený?
Zatím se to vyvíjí dobře. Škoda, že jsme nepostoupili do pohárů. Jsem rád, že jsem naskočil, hraju a dal jsem i nějaké góly. Myslím, že body potřebuju a jsem rád, že to tam dvakrát padlo.