Plzeňští hokejisté porazili v derby Karlovy Vary, ve čtvrtfinále půjdou na Olomouc | Sportovní Plzeň

osm8. 3. 2019

Hokejisté Škody Plzeň porazili v posledním kole základní části extraligy Karlovy Vary 2:1 a obsadí tak konečné třetí místo. Čtvrtfinálovým soupeřem Západočechů bude Mora Olomouc. První zápasy se odehrají 18. a 19. března v Plzni.

Do sestavy Škodovky se vrátil opět Jan Kovář a jeho přítomnost v první útočné formaci byla znát. Indiáni byli jasně lepší, první příležitost si ale vypracovali hosté, Kohoutovu střelu z mezikruží ovšem Frodl zlikvidoval. V polovině třetiny dostal Petr Kodýtek krásnou přihrávku a rychlou kličkou rozjásal domácí fandy. Šanci na vyrovnání pak spálil Rachůnek, na druhé straně zase neuspěl zapomenutý Jones.

Energie zvládla vyrovnat hned na začátku druhé části. Střela Grígera se odrazila přímo k Rachůnkovi, a ten nedal Frodlovi šanci. Ve 24. minutě však domácí opět překlopili vedení na svoji stranu. Pokus Jana Kováře tečoval mimo dosah Novotného Milan Gulaš. Ve 31. minutě měla Škodovka štěstí, když střelu Beránka zastavila tyč. Ve 36. minutě předvedla opět skvělou kombinaci dvojice Kovář-Gulaš, úspěšnější byl ale tentokrát brankář Novotný. Ten odolal i další velké šanci Jonese ve vlastním oslabení.

Ve 43. minutě měl další plzeňský gól na hokejce Indrák, v kritické chvíli mu ale při pokusu o zakončení sjel puk z hole. O tři minuty později podržel domácí Frodl, který zkrotil tvrdou ránu Plutnara. V 55. minutě ujeli tři hráči Škody proti jedinému bekovi Energie, celou akci ale překombinovali, a tak měl Novotný hodně usnadněnou pozici. V 58. minutě ujel v oslabení do brejku Gulaš, další gól už ale nepřidal. Indiány to ale mrzet nemuselo, výhru už udrželi i přes závěrečnou power-play Energetiků.