Plzeňský Eberle: Možná dobře, že jsme prohráli teď | Sportovní Plzeň

Plzeňský Eberle: Možná dobře, že jsme prohráli teď

osm4. 3. 2019

Mohli jít do čela extraligy, nabídnutou šanci ale plzeňští hokejisté nevyužili. V zápase druhého se třetím celkem Škodovka podlehla Třinci 1:2. "Je ale možná dobře, že jsme si to vybrali teď," hledal pozitiva útočník indiánů Jan Eberle.

Rozhodla z vašeho pohledu první třetina, kde jste byli lepší, ale vedli jste po ní jen 1:0?
Byly tam šance, měli jsme je proměňovat. Bohužel se tak nestalo, přesto jsme vedli, ale jen 1:0. Dát druhý, třetí gól, hrálo by se nám určitě lépe. Takhle to bylo o jedné trefě a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Ale možná dobře, že jsme si to vybrali teď a ne v play-off.

V závěru zápasu jste přitom měl na holi vyrovnávací gól..
Trochu jsem zazmatkoval. Věděl jsem, že je málo času do konce, chtěl jsem vypálit na bližší tyč. Možná jsem puk mohl ještě podržet a připravit ho spoluhráčům.

Ve druhé třetině hodně planuly emoce. Třinečtí říkali, že jste více podlehli emocím, než oni..
Podle mě u nás emoce nepřevládaly. Samozřejmě k hokeji patří. Třinec je, stejně jako to bylo u Hradce, soused v tabulce, a my do toho zápasu museli dát všechno. Máme čisté svědomí, odvedli jsme kus práce, bohužel to nedopadlo.

Vaší velkou zbraní jsou přesilovky. Za poslední dva zápasy jste ale hráli jen dvě..
Co na to říct. Musíme být asi ještě více zapřeni v soubojích a jít tomu naproti.

Ale zase, komu se poštěstí mít ve dvou zápasech stoprocentní využití početních výhod..
Kluci to i teď sehráli dobře, měli šance už předtím, pak to tam Jarda Kracík procpal. Spoluhráčům tohle pomůže na sebevědomí, dovolí si více, a to je před play-off důležité.

V případě výhry jste mohli jít do čela tabulky. Sledujete to?
Tabulku samozřejmě nějak sledujeme, ale že bychom to řešili při zápase, to určitě ne. Zbývají ještě dva zápasy, ve hře je šest bodů, což je pořád hodně. Vedoucí čtyřka je stále velmi vyrovnaná a my se musíme snažit vyhrát každé utkání, sebrat co nejvíce bodů a uvidíme, na co to bude stačit.