Plzeňská fotbalová juniorka v nadstavbě remizovala s Hradcem | Sportovní Plzeň

Plzeňská fotbalová juniorka v nadstavbě remizovala s Hradcem

osm29. 4. 2019

ilustrační foto: FCVP

Junioři v dalším kole nadstavbové skupiny o titul přivítali v Luční ulici Hradec Králové. Ten se sice zkraje druhé půle ujal vedení, ale konečnou remízu 1:1 zařídil v 82. minutě precizní trefou z penalty Pavel Hezoučký.

Viktoriáni vstoupili do zápasu velice aktivně a hned si připsali zajímavé šance. Po zakončení Davida Kramla z přímého kopu následoval rohový kop, po němž ale bohužel Denis Plecitý minul hradeckou bránu. Ve 21. minutě se pak k zakončení skrze obránce skvěle uvolnil Jakub Selnar, branku ale bohužel také netrefil. Na druhé straně měl velice blízko gólu Filip Firbacher, jehož hlavička skončila na tyči branky Dominika Sváčka. V závěrečných minutách prvního poločasu ještě hostující brankář Ondřej Mach vyrazil střelu Pavla Hezoučkého. Po poločase tak platil v Luční ulici bezbrankový stav.

Ve druhé půli se hostující Hradec Králové ujal velice rychle vedení. Střelou na vzdálenější tyč se prosadil ve vápně nepohlídaný René Kropáček. Ještě hůře mohlo být v 57. minutě, kdy po chybě Viktorie pádil sám na bránu opět Kropáček, ale Dominik Sváček mu při kličce výtečně sebral míč zpod nohou. Po hodině hry zkusil trenér Horváth oživit hru hned trojím střídáním. Plzeňští přebrali iniciativu hry a hnali se za vyrovnáním. V 82. minutě se jim to podařilo, po centru Svobody do vápna byl gólmanem Machem faulován Štursa a nařízenou penaltu perfektně proměnil Pavel Hezoučký. Červenomodří chtěli tři body a měli dobré šance k jejich zisku. Hlavičku Štursy zblokovala hradecká defenziva n roh a krátce poté zakončoval kapitán Míka těsně nad břevno. V předposlední minutě pak „votroky“ zachránil brankář Ondřej Mach, který nadvakrát krotil střelu Ondřeje Štursy a poté i dorážku Petra Řezáče.