Plzeňská fotbalová juniorka napodobila A-tým. Těsně zdolala Jablonec | Sportovní Plzeň

Plzeňská fotbalová juniorka napodobila A-tým. Těsně zdolala Jablonec

osm4. 3. 2019

Svěřenci Pavla Horvátha dokázali v dalším kole porazit Jablonec 2:1. Západočeši vedli už po deseti minutách, hosté ale dokázali rychle odpovědět a vyrovnaný stav vydržel až do poločasu. Hned po změně stran však Pavel Hezoučký vrátil vedení na stranu Viktorie a zajistil tak svému týmu cennou výhru.

Viktoriáni vstoupili do zápasu lépe a hned v úvodu si vypracovali dvě dobré šance. V té první ještě brankář Vajner dokázal zasáhnout. V desáté minutě už ale nedosáhl na pokus Jakuba Selnara, který na přední tyči dobře usměrnil centr Plecitého a otevřel skóre utkání. Hosté ale dokázali bleskurychle odpovědět. Andrej Fábry dokázal překonat Sváčka pěknou střelou z hranice šestnáctky přímo do horního rohu brány, a v osmnácté minutě tak opět svítilo na tabuli nerozhodné skóre.

Jestli se Západočechům povedl vstup do první půle, pak začátek té druhé byl přímo perfektní. Už v první minutě po změně stran si totiž dokázali vzít zpět ztracené vedení, když hned z první útočné akce skóroval Pavel Hezoučký. Na tento gól už Severočeši ve zbytku utkání nedokázali zareagovat, a svěřenci Pavla Horvátha tak uhájili těsné vítězství.