Plzeň na domácím ledě deklasovala dánského mistra 9:3! Gulaš má hattrick! | Sportovní Plzeň

Plzeň na domácím ledě deklasovala dánského mistra 9:3! Gulaš má hattrick!

ben31. 8. 2019

Indiáni na svém domácím ledě v sobotu drtivě deklasovali ve druhém zápase letošního ročníku Champions Hockey League dánského mistra Rungsted Seier Capital. Zvítězili vysoce 9:3. Hvězdou utkání byl v plzeňském dresu kapitán Milan Gulaš, který nastřílel do dánské branky rovnou hattrick!

Plzeň vlétla do utkání doslova jako blesk a hned v první minutě se domácí fanoušci radovali z gólu Romana Vlacha, který otevřel skóre. O minutu později vstřelil Milan Gulaš po brilantní individuální akci svůj první gól a Plzeň byla na koni. A i když si tým Rungstedu vzal po druhé inkasované brance oddechový čas, aby se hráči uklidnili, nebylo jim to moc platné. Dánové poprvé uspěli až v okamžiku, kdy hrála Plzeň v oslabení. Úvodní třetina nakonec skončila 3:2 pro Plzeň.

Druhá třetina už jednoznačně patřila Plzni, která si získala na ledě nad svými hosty velkou převahu. Indiáni využili dvě přesilovky a po dvou třetinách už vedli 6:2. Do třetí třetiny nastoupili Dánové s novým brankářem, Lillieho vystřídal v brance gólman Jon Lee-Olsen, který měl od začátku plné ruce práce. V další přesilovce 4:3 pak uspěl potřetí Milan Gulaš, který zvyšoval na 9:2. V 53. minutě pak vybojoval puk Mario Lucia, jel sám na brankáře Pavelku, kterého překonal blafákem mezi betony a upravil výsledek utkání na konečných 9:3.

Branky a nahrávky: 1. Vlach (Kantner, Němec), 3. Gulaš (Mertl), 16. Mertl (Němec, Gulaš), 28. Gulaš (Moravčík, Pavelka), 32. Mertl (Gulaš, Vráblík), 39. Němec (Čerešňák, Indrák), 43. Indrák (TS), 44. Pour (Gulaš), 47. Gulaš (Rob) – 10. Rosenthal (Raskob, Green), 20. Moore (Andersson, Boysen), 53. Lucia. Průběh utkání: 2:0 2:1, 3:1, 3:2, 9:2, 9:3.