Plzeňský Němec litoval své neproměněné šance: Byl to zlomový moment | Sportovní Plzeň

Plzeňský Němec litoval své neproměněné šance: Byl to zlomový moment

osm8. 4. 2019

Dal úvodní gól, pak ale ve třetí třetině za nerozhodného stavu neproměnil velkou šanci. Vojtěch Němec tak musel spolu se svými spoluhráči spolknout porážku 2:3. A byla o to těžší, že hosté vstřelili rozhodující gól po poměrně sporné situaci, kdy Polanský tečoval puk na hraně regulérnosti.

Jak moc vás mrzí neproměněný nájezd?
Mrzí to moc, byl to zlomový moment. Možná jsme se nakonec mohli smát. Šimon si na mě dobře počkal.

A tohle zakončení jste měl v hlavě dlouho?
Ten blafák dělám osm let, jenže poslední čtyři roky mě nevyšel. Musím se naučit něco nového. Šimon byl hodně zajetý. Místo toho, abych zareagoval, tak jsem udělal tuhle ptákovinu.

Přitom to vypadalo na hezký večer. V první třetině jste po vašem šťastném gólu vedli..
Jo, byl tam strašně zvláštní odraz puku od mantinelu. Nevím, jak je to možné, že se takhle odrazil. Věděl jsem, že už to nedostanu do branky přímo, tak jsem to musel zkusit do betonu nebo do zad. A vyšlo to.

Vítězný gól nakonec vstřelili Oceláři. Jak jste prožíval ty dlouhé minuty, než videorozhodčí potvrdil jejich branku na 3:2?
S tím nic neuděláte, snažili jsme se zůstat koncentrovaní. A pak nám nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechno dopředu.

Hrál podle vás Třinec lépe, než v prvních dvou utkáních?
Odehráli nejlepší zápas z těch tří. Nerad bych to ale hodnotil, prostě jsme prohráli, v pondělí je nový den.

Jak budete odpočívat?
Půjdeme na večeři. Podívám se na Kometu s Libercem a půjdu spát. Zápasů je hodně, je potřeba hodně odpočívat.