Plzeňští hokejbalisté završili základní část výhrou v prodloužení | Sportovní Plzeň

Plzeňští hokejbalisté završili základní část výhrou v prodloužení

osm3. 4. 2019

ilustrační foto: HBC Plzeň

Hokejbalisté Plzně zvítězili ve 22. kole extraligy na hřišti Karviné 1:0 po prodloužení. Jediný gól zápasu vstřelil těsně před koncem nastavení Jiří Kavalír.

První třetina jinak nenabídla příliš mnoho pěkných akcí. Diváci sledovali spíše boj o balonek a pokusy o založení útoku. V ojedinělém plzeňském závaru se objevila druhá formace, když Švarcovu střelu brankář Žídek vytáhl lapačkou.

Ve druhé části se hosté postupně zvedali. Sebevědomí týmu dodalo také ubráněné oslabení tří proti pěti. V něm několik pokusů vyslal ostrostřelec Luka. Mečouni ale obětavě blokovali rány protihráčů. Když některé došly na branku, na místě byl pozorný Kráčina. Po neutěšené pasáži v polovině druhé části, kdy se hrálo především ve středním pásmu, přišel v jejím závěru nápor Plzně, byla u toho opět druhá formace, když dvakrát nebezpečně střílel Kunzmann. Ani ve druhé třetině se diváci ale branky nedočkali.

Třetí třetina opět nabídla zajímavý mix boje a šancí na obou stranách. V jednom střídání třetí formace skvěle zavřela Karvinou v pásmu, avšak Luka získal míček a pelášil s ním na Kráčinu. Neuspěl ani z blafáku ani po oběhnutí branky. Kráčinu nepřekonal ani Pořízek, který se uvolnil na pravém mantinelu. Na druhé straně měl slibnou šanci Majer, bohužel pro Plzeň se mu nepovedlo zdárně zakončit. A když mečouni v závěru nevyužili přesilovou hru, šlo se do prodloužení. V něm se dostal míček na červenou k Jiřímu Kavalírovi a jehostřela přes clonícího hráče zaplachtila až do horního rohu branky.