Limberský? Může být jako Ibrahimovič, smál se Guľa - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Limberský? Může být jako Ibrahimovič, smál se Guľa

Marie Osvaldová8. 11. 2020


Foto: FCVP

Až dosud Viktorii Plzeň pod kormidlem Adriána Guľy "velké" zápasy nevycházely. V neděli se to konečně změnilo. Západočeši po naprosto dominantním výkonu zaslouženě porazili Spartu 3:1. Výborně si vedla staronově složená středová záloha Čermák, Bucha, Kalvach, velké věci předváděl i nezdolný sedmatřicetiletý "veterán" Limberský. "Může být jako Ibrahimovič. Tomu je 39 a také předvádí velké věci," říkal v nadsázce po zápase dobře naladěný kouč Guľa.

Foto: FCVP

Byl to vás nejlepší výkon v sezoně?
Velmi dobře jsme hráli na Bohemce, ale co se týče rivality a důležitosti zápasu, tak jsme předvedli znovu kvalitní výkon.


Až dosud se vám nedařila důležitá utkání. Těší vás, že se to teď zlomilo?
Ve špičkovém klubu, což Plzeň je, musíte neustále potvrzovat ambice. Dnes kluci ukázali, že mají kvalitu a jsou výborně připravení. Byli jsme vynikající pohybově, silní týmově. Vítězství si moc cením. V domácím prostředí jsme vyhráli všechny zápasy pod mým vedením, ale stále musíme pracovat na určitých věcech, abychom byli ještě silnější. Pak můžeme opakovaně zvládat zápasy, které mají výrazný mediální akcent. Chceme jít každý den nadoraz.


Zatímco Sparta hrála tři zápasy v Evropské lize, vy jste měsíc jen trénovali. Jak se vám dařilo hráče udržet koncentrované?
Nebylo jednoduché udržet hráče v napětí, ale bylo fajn, že jsme dostali neúmyslně čas vzhledem ke zdravotní situaci a dali se do kupy. Proto jsem strašně rád, že jsme podali tak kvalitní výkon, o který se můžeme opřít do dalších ligových zápasů.

Foto: FCVP

Je zase zpátky ve formě středová formace?
Ano, jejich výkon jsem ocenil v kabině krátce po zápase. Všichni tři (Kalvach, Bucha, Čermák) hráli vynikající utkání. Co předvedl Kalvi (Kalvach), bylo výjimečné. Obzvlášť poté, co nemohl trénovat a delší dobu byl mimo proces. Věříme jim, víme, jakou mají sílu. Raduji se z nich, jelikož to jsou hráči s obrovským potenciálem.


Skvělý výkon podal David Limberský. Co říkáte na to, jakým způsobem třeba přihrál na druhý gól?
No, chyběli tomu jen fanoušci na tribuně. Ale věřím, že si to užili i u televize. A Limba? Kumšt, talent, nastavení, to všechno na trávníku ukázal. Není to třeba víc zdůrazňovat. Pro mě je podstatné, jak pracuje v tréninku.Má motivaci, má stálou touhu pro klub dělat další kroky. Když se podíváme okolo sebe, tak Ibrahimovičovi je devětatřicet, také předvádí velké věci. David se tímto směrem může taky dívat. Pořád je velmi platný hráč.


Nakolik je v tuto chvíli důležité, že jste si nenechali Slavii ani Spartu na čele tabulky utéct?
Je to cenné vítězství a velmi podstatný impuls do reprezentační přestávky pro mužstvo. Bodově i tabulkově jsme se dotáhli. Nicméně ztrátu pořád máme, proto musíme stále svědomitě pracovat.


Sdílet